برای رسیدن به توسعه به احزاب قوی نیاز داریم

سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین گفت: اصلی‌ترین دلیل وجود احزاب جلب مشارکت است؛ گذر از مراحل توسعه بدون احزاب محال است و برای رسیدن به توسعه نیاز به احزاب قوی داریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ غلامحسن اسلامی‌صدر، سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین در جلسه با دبیران احزاب و تشکل‌های سیاسی قزوین که با حضور رحیمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار برگزار شد، اظهارکرد: وجه تمایز کشور ما با سایر کشورها مشارکت و تصمیم‌گیری مردم است، چیزی که به ندرت در جای دیگر دنیا می‌توان پیدا کرد.

او افزود: قانون اساسی در بسیاری از کشورها وجود ندارد و بسیاری از کشورها نیز تا به حال رفراندوم برگزار نکرده‌اند اما اساس قانون و جمهوری اسلامی براساس رفراندوم برپا شد.

اسلامی‌صدر گفت: با اشاره به اینکه یکی از ابزارهای مشارکت مردم احزاب است، افزود: اصلی‌ترین دلیل وجود احزاب جلب مشارکت است؛ گذر از مراحل توسعه بدون احزاب محال است و برای رسیدن به توسعه نیاز به احزاب قوی داریم، نیاز است که احزاب به منظور تقویت خود جلسات تبیینی، آموزشی، درون حزبی و تشکیلاتی برگزار کنند.

این مسئول یادآور شد: اگرچه حزب دارای اهمیت است اما نگاه ما به افراد نگاه خارج از حزبی و مبتنی بر دو معیار «انقلابی بودن» و «سالم بودن» است؛ انقلابی بودن را نباید محدود به یک نگاه سیاسی خاص دانست چرا که انقلابی بودن دامنه وسیعی دارد و هرکسی که به مبانی حضرت امام (ره) اعتقاد داشته باشد انقلابی محسوب می ‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین اظهارکرد: سالم بودن فرد هم مبتنی بر منافع مردم است، فردی که در مسئولیت منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح دهد، فردی سالم تلقی می‌شود؛ مقدم دانستن منافع عمومی در مسئولیت دولتی و اجتماعی معیار سالم بودن فرد است.

گفتنی است؛ در این جلسه که با حضور دبیران احزاب و تشکل‌های سیاسی برگزار شد، هر کدام از حاضرین دیدگاه خود را در خصوص مسائل مختلف شهرستان و مسائل مرتبط با فضای سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را بیان کردند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1776064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =