استقلال شانسی برای حضور در آسیا ندارد

ایرنا نوشت: مدیر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال با رد شانس دوباره استقلال برای بازگشت به لیگ قهرمانان گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‎تواند رای عدم صدور مجوز این تیم را برگرداند و تنها راه استقلال برای اعتراض، شکایت به دادگاه عالی ورزش است.

صحبت‌های صبح امروز مصطفی زارعی مدیر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال درباره تغییر زمان لیگ قهرمانان و فرصت بیشتر باشگاه‌ها برای تکمیل مدارک‌شان برای حضور در آسیا، سبب شد تا این شائبه به‌وجود بیاید که استقلال برای بازگشت به لیگ قهرمانان همچنان امید دارد.

با این حال زارعیشانس استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان را رد کرد و گفت: چنین احتمالی صحت ندارد و ناشی از سوء برداشت بوده و استقلال با توجه به رای کمیته بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای شرایط کسب مجوز و حضور در لیگ قهرمانان را به دست نیاورده و از آسیا حذف شده است.

مدیر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال درباره اینکه استقلالی‌ها نسبت به این حکم به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض کرده‌اند و این امید را دارند که با توضیح مشکلات‌شان برای انتقال پول به دلیل تحریم‌ها، به آسیا برگردند، اظهار داشت: رای کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای می‌تواند توسط کمیته استیناف مجوز حرفه‌ای نقض شود اما تنها دادگاه عالی ورزش (CAS) می‌تواند رای استیناف را تغییر دهد و AFC در این باره نمی‌تواند پاسخی بدهد.

زارعی افزود: با توجه به این رویه اگر باشگاه استقلال اعتراضی به رای کمیته بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای دارد، باید به دادگاه عالی ورزش ارائه بدهد و از آنها پاسخ بخواهد.

وی همچنین اضافه کرد مدارک تیم‌هایی که مجوز گرفته‌اند هم به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1777764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =