فلاحت پیشه: ایران فاصله اندکی تا ساخت بمب هسته ای دارد/ در تفاهم با آمریکا تکلیف اسراییل باید روشن شود

نامه نیوز نوشت: کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: هرگونه اقدام خرابکاری رژیم صهیونیستی در برنامه هسته ای ایران فقط می تواند ایران را به سمت بازدارندگی هسته ای ببرد. باید چنین امکانی در تفاهم با آمریکا قید شود.

  • قرائن و شواهد نشان می دهند که ایران و آمریکا وارد فاز جدیدی از گفتگوها شده اند و تفاهم غیررسمی را گام به گام با هم جلو می برند که این مسئله واکنش های منفی صهیونیست ها را در پی داشته است.حشمت الله فلاحت پیشه درباره نوع نگاه رژیم صهیونیستی به تفاهم ایران و آمریکا گفت: رژیم صهیونیستی تفاهم با آمریکا را یک گام بزرگ برای ایران می داند چون صهیونیست ها همواره یک خط قرمزی را مطرح کردند که ایران حداقل ۲ سال از تولید بمب هسته ای دور باشد. البته این دیدگاه طیف معتدل در رژیم صهیونیستی است، طیف افراطی اعتقاد دارد که ایران اصلا نباید برنامه هسته ای داشته باشد.
  • وی با اشاره به توان غنی سازی ۶۰ درصدی ایران افزود: معنای این سطح از غنی سازی این است که ایران فاصله اندکی تا ساخت بمب هسته ای دارد و می تواند توان بازدارندگی در مقابل رژیم صهیونیستی داشته باشد. طبیعتا صهیونیست ها با آمریکایی ها در این موضوع اختلاف خواهند داشت و اختلاف شان باقی می ماند.این استاد دانشگاه اظهار کرد: اگر طرف ایرانی می خواهد با طرف آمریکایی تفاهم کند و در قالب این تفاهم آمریکایی ها تأکید داشته باشند ایران نباید موشک بالستیک به روسیه صادر کند یا یکسری تعهدات دیگری را نیز بپذیرد، به نظرم در این تفاهم باید تکلیف واکنش های رژیم صهیونیستی به این موضوع هم مشخص شود.
  • وی ادامه داد: هرگونه اقدام خرابکاری رژیم صهیونیستی در برنامه هسته ای ایران فقط می تواند ایران را به سمت بازدارندگی هسته ای ببرد. باید چنین امکانی در تفاهم با آمریکا قید شود. هنوز طرف ایرانی گزارشی از مباحث نداده است. اگر مذاکره ای شده است به نظرم در تفاهم حاصله قید شود که هرگونه خرابکاری در برنامه هسته ای ایران، تهران را مجاز می کند که به سمت بازدارندگی هسته ای برود.این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایران غنی سازی ۲۰ درصد را در واکنش به خرابکاری صهیونیست ها به ۶۰ درصد رساند و اگر صهیونیست ها دوباره بخواهند در این برنامه اختلال و خرابکاری کنند تهران مجاز باشد که برنامه هسته ای خودش را به گونه ای دیگر توسعه دهد. 

بیشتر بخوانید:

۲۱۶۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1779366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =