مهر نوشت:

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد ،اتهام واهی و بی اساس آمریکا مبنی بر همکاری ایران برای ترور یک دیپلمات سعودی را یک دروغ بزرگ خواند.
محمد خزاعی كه روز گذشته در نامه اي به بان كي مون، ادعاي آمريكا عليه ايران را بي اساس خوانده بود، در گفتگو با شبکه سی ان ان آمریکا در پاسخ به جوسازیهای غیر واقعی آمریکا بر ضد تهران نيز اظهار داشت: ما به ادعاهای بی اساس برخی مقامات آمریکا ظرف سه دهه اخیر عادت کرده ایم، اما دروغ بزرگی که امروز مطرح کردند، آنقدر بی اساس است که مانند کار سناریونویس های هالیوود شده و توهین شدید به عقل سلیم مردم عادی در سراسر جهان و آمریکا است.
گزيده سخنان وي از اين قرار است:
* آنها خطرات امنیتی ساختگی ایجاد می کنند تا اهداف سیاسی خود را پیش ببرند و عطش سیری ناپذیر ایجاد دشمن ساختگی خود را عیان می سازند . فراموش نکنیم که در جنگ با عراق بر اساس این ادعا ها چه کردند.
* {در پاسخ به این سوال که آیا غلام شکوری از اعضای سپاه قدس است؟}مسئله اصلی نام این افراد نیست که توسط رسانه های آمریکایی در مورد ان جوسازی شده است . کل مسئله جعلی و ساختگی است .هر کشوری می تواند ، کشورهای دیگر را با چنین داستانهای جعلی متهم کند . به هرحال این اقدام بدعت خطرناکی در روابط بین المللی و در میان کشورها ایجاد می کند . به نظر من و به نظر دولت جمهوری اسلامی ایران ، مضحک ترین مسئله این است که ایران را به تمایل به ترور در خاک آمریکا متهم کنند .
* ما قویا این ادعاها و اتهامات را رد کرده و به مردم آمریکا هشدار می دهیم که نسبت به تبلیغات ناپسند و بدخواهانه ای که قطعا برای ایجاد فشار سیاسی به ایران طراحی شده هوشیار باشند.
/2929
کد خبر 178059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =