ایسنا نوشت:

مدیرعامل سازمان حسابرسی کشور از تکمیل گزارش این سازمان درباره‌ نحوه هزینه‌کرد تسهیلات دریافتی توسط گروه امیرمنصور آریا از سیستم بانکی خبر داد.

اکبر سهیلی‌پور  با بیان این‌که بخشی از این گزارش درباره‌ نحوه هزینه‌کرد تسهیلات دریافتی گروه امیر منصور آریاست، گفت: سازمان ما بررسی کرد که این تسهیلات در کجا هزینه شده است.

وی با تشریح بخشی از این گزارش گفت: این گروه 15 هزار میلیارد ریال از تسهیلات دریافتی را در شرکت فولاد خوزستان هزینه کرده و از آنها مواد اولیه شامل آهن قراضه، میلگرد و شمش فولاد تهیه کرده است.

او با اشاره به این‌که این خرید‌ها طی دو سال انجام شده است، گفت: معامله‌ها توسط چهار شرکت مرتبط با گروه امیرمنصور آریا انجام شده است.

سهیلی‌پور افزود: این رقم تقریبا معادل پولی است که این گروه از بانک‌ها به عنوان تسهیلات دریافت کرده و حدود 260 میلیارد تومان نیز بابت تنزیل آن پرداخت کرده است.

وی با تاکید بر این‌که تخلف بانکی این گروه سر جای خود است، گفت: اما در زمینه‌ خرید آنها از شرکت فولاد خوزستان، روال قانونی طی شده و حساب‌ها تسویه شده است، بنابراین این گروه به شرکت فولاد خوزستان بدهکار نیست.

به گفته مدیرعامل سازمان حسابرسی کشور میزان کل بدهی گروه امیر منصور آریا در حال حاضر حدود 1900 میلیارد تومان است و مابه‌تفاوت این رقم تا سه هزار میلیارد تومان تا پنجم مرداد ماه تسویه شده است.

/3131

کد خبر 178190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۲
  0 0
  به زودی نابسامانی در بخش مسکن ظهور خواهد کرد. با این افتضاح مسکن مهر پولهای کلانی به جیب شرکتهای ساختمان سازی خصوصی و شرکتهای تولید کننده مواد اولیه برای این ساختمانها سرازیر خواهد شد که البته متضرر اصلی مردم هستند. با اینکه این خانه ها توسط مردم عادی خریداری نمی شود ولی روی قیمت اجاره بها تاثیر سرسام آوری خواهد گذاشت. امیدوارم حدسم درست نباشد.
 • بدون نام IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۳
  0 0
  به جای این بفرمایید این 3000 میلیارد تومان را چند بار در مجموعه هایشان گردانده اند؟ تا این را حساب نکنید که نمی توانید بگویید چقدر هزینه شده ، چون ممکن است یه پول چندبار صرف واردات و فروش شده باشد با توجه به اینکه چقدر زمان برده که واردکنند و بفروشند و دوباره این پول را به گردش در آورند.
 • بدون نام IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۳
  0 1
  شما احتمالا فقط حساب کرده اید این پول در کجا ها کلا هزینه شده است . گردش پول را حساب نکرده اید. چون رقم گردش پول باید بیشتر از این 3000 میلیارد تومان بایدباشد.