نظر جلیلی در باره شعار زن، زندگی، آزادی

 تسنیم نوشت:عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: در این ۴۴ سال، دشمنان هرچه توان نرم افزاری و سخت افزاری داشته اند علیه انقلاب به کار برده اند.

سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین همایش شهدای ترور انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در این 44 سال، دشمنان هرچه توان نرم افزاری و سخت افزاری داشته اند علیه انقلاب به کار برده اند.

وی افزود: سه سال ابتدای پس از انقلاب، پر فراز و نشیب ترین سالهای انقلاب است. اگر می‌خواهیم موفقیت هایی که در این 44 سال بدست آوردیم را دوباره تکرار کنیم، باید تأمل جدی در سه سال ابتدایی انقلاب داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: تهاجم فرهنگی و نرم، مختص به دوران کنونی نیست و از ابتدای انقلاب، گروه های مارکسیستی و تجزیه طلب با پخش شب‌نامه ها و اعلامیه ها سعی در ایجاد التقاط و ایجاد جایگزین های بدلی برای انقلاب اسلامی داشتند.

وی افزود: در این سال‌ها دشمن فقط با ابزار سخت به میدان نیامد، بلکه تمام ابزارهای خود را هم به کار گرفت. اما چرا آن‌ها نتوانستند تجربه شیخ فضل الله و تجربه ملی شدن صنعت نفت را تکرار کنند؟ چرا که اگر آنها با همه توان مادی سخت و نرم خود به میدان آمدند، این‌طرف هم سرداران و افرادی بودند که می‌توانستند در برابر این هجمه و جنگ از ابعاد مختلف برخورد و مقابله صحیح کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: بنابراین حرکتی بزرگ شکل گرفت و می‌توان آن را در قالب جهاد تبیین در آن سال‌های ابتدای انقلاب اسلامی قلمداد کرد. در این جاست که وقتی طرف مقابل منطقی برای ارائه ندارد به ترور روی می‌آورد و شهدای ترور انقلاب اسلامی هم مصادیقی از این موضوع هستند.

جلیلی با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را می‌کند تا نقاط قوت شما را بپوشاند، ادامه داد: آنها نقاطی که به شما قدرت داده تا در جنگ‌های سخت و نرم به خوبی پیش بروید را تضعیف می‌کنند؛ در مبارزه علیه رژیم سابق، در هشت سال دفاع مقدس، در دفاع از حق صنعت هسته‌ای کشور و در سایر زمینه‌ها.

عضو شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: با این حال دشمن به شکل واقعی نمی‌داند نقطه قوت ما چیست. آنها شعار زن زندگی آزادی را سر می‌دهند برای این است که می‌دانند رویکرد شما در دفاع از حقوق و کرامت واقعی زن می‌تواند الگوساز باشد و تمدن آنها را به چالش بکشاند. بدی موضوع اینجاست که ما در دفاع از چنین نقطه قوتی دچار لکنت شویم.

وی اضافه کرد: شهدای عرصه هسته‌ای نشان‌ دادند که می‌توانند باطل السحر تحریم‌ها باشند. مقامات‌ طرف مقابل رسما اعلام کردند که راهبرد فشار حداکثری شکست خورده که این نشان از قدرتمندی ایران و انقلاب اسلامی و بیانگر تولید قدرت شماست. اگر ما امروز وارث چنین حرکتی هستیم، باید دستاوردهای خود را بشناسیم و بتوانیم آنها را تکرار کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اینکه ما امروز این موفقیت‌ها را داریم مدیون خون شهدای بزرگی چون شهدای انقلاب اسلامی و امثال شهید بهشتی هستیم.
بیشتر بخوانید:


برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1782896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =