ایلان ماسک کتامین مصرف می‌کند، بنیان‌گذار گوگل مجیک‌ ماشروم!

دیجیاتو نوشت: وال استریت ژورنال در گزارشی مدعی شده که ثروتمندترین فرد جهان، ایلان ماسک به دیگران گفته است که برای درمان افسردگی‌اش، مقدار کمی داروی ضد افسردگی «کتامین» مصرف می‌کند. البته این گزارش می‌گوید که ماسک در هنگام مصرف کتامین به‌طور تفریحی هم دیده شده است.

طبق اطلاعاتی که افراد مطلع در اختیار وال استریت ژورنال قرار داده‌اند، مدیرعامل تسلا در مهمانی‌ها دوز کامل کتامین را مصرف می‌کند.

اشاره ایلان ماسک به کتامین برای درمان افسردگی

درحالی‌که ایلان ماسک به‌طور مستقیم به این گزارش واکنش نشان نداده است، اما در کمتر از دو ساعت پس از انتشار آن، در توییتی به مصرف کتامین برای درمان افسردگی اشاره کرد که می‌توان آن را نوعی تأیید گزارش وال استریت ژورنال دانست: «افسردگی در ایالات‌متحده آمریکا بیش از حد تشخیص داده می‌شود، اما برای برخی افراد واقعاً یک مشکل شیمیایی در مغز است. اما زامبی‌کردن افراد با SSRIs (داروهای ضدافسردگی مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین) بسیار زیاد اتفاق می‌افتد. با توجه به آنچه در دوستانم دیده‌ام، مصرف گاه و بیگاه کتامین گزینه بهتری است.»

بیشتر بخوانید:

به گفته بنیاد الکل و مواد مخدر استرالیا، کتامین یک داروی منفک‌کننده (دسته‌ای از توهم‌زاها) است که می‌تواند روی حس بینایی و شنوایی افراد تأثیرگذار باشد. همچنین این دارو می‌تواند افراد را از واقعیت جدا کند. از کتامین در دنیای پزشکی معمولاً به‌عنوان یک داروی بیهوشی استفاده می‌کند، اما به‌صورت غیرقانونی هم در مهمانی‌ها استفاده می‌کند.

هم‌بنیان‌گذار گوگل مجیک ماشروم مصرف می‌کند

طبق گزارش وال استریت ژورنال، ایلان ماسک در مصرف این نوع مواد تنها نیست و برای مثال «سرگی برین»، هم‌بنیان‌گذار گوگل «قارچ سیلوسایبین» یا مجیک ماشروم مصرف می‌کند. وال استریت ژورنال این موضوع را از افراد دریافت کرده که از مصرف مجیک ماشروم توسط برین اطلاع دارند.

ایلان ماسک کتامین مصرف می‌کند، بنیان‌گذار گوگل مجیک‌ ماشروم!

طبق گزارش‌ها، اعضای شرکت سرمایه‌گذاری «Founders Fund» که در شرکت‌هایی مانند اسپیس ایکس، اسپاتیفای و Airbnb سرمایه‌گذاری کرده است، مهمانی‌هایی برگزار می‌کنند که در آن داروهای روان‌گردان مصرف می‌شود.

بیشتر بخوانید:

درحالی‌که سخنگوی برین و شرکت Founders Fund پاسخی به این گزارش‌ها نداده‌اند، Founders Fund به تحقیقات درباره داروهای روان‌گردان اشاره کرده است: «تحقیقات نشان می‌دهند که روان‌گردان‌ها می‌توانند مزایای سلامت روانی قابل‌توجهی داشته باشند و از ما تلاش‌های بخش دولتی و خصوصی برای در دسترس قراردادن ایمن و قانونی این داروها حمایت می‌کنیم.»

درنهایت طبق گزارش وال استریت ژورنال، ظاهراً استفاده از دوز پایین موادی مانند LSD برای افزایش عملکرد و خلاقیت در سیلیکون ولی یک موضوع رایج است.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1782985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =