واقعه غدیر مظلوم واقع شده است

امام جمعه وردنجان گفت : واقعه غدیر مظلوم واقع شده و باید تلاش کنیم این واقعه همچون اربعین و عاشورا، جهانی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،جلسه اخلاق کارکنان ستاد فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در حسینیه آیت الله بهاءالدینی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی امام جمعه شهر وردنجان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در این نشست با تبریک دهه امامت و ولایت، گفت: غدیر مظلوم واقع شده و باید تلاش کنیم این واقعه همچون اربعین و عاشورا، جهانی شود.

وی، با اشاره به دعای 38 صحیفه سجادیه، حمایت از مظلوم و دفاع از حق مظلوم در هر شرایطی را وظیفه دینی دانست.

محمدی، دلیل زنده نگهداشتن غدیر را در راستای حمایت از مظلوم دانست و تصریح کرد: حمایت از شخص مظلوم، حمایت از زیبایی های عالم و حمایت از آرمان های اهلبیت علیهم السلام است.

امام جمعه وردنجان گفت: انسانی که همواره خود را بدهکار به مردم، خالق و اهلبیت علیهم السلام بداند، این روحیه موجب رستگاری او می شود.

وی، افزود: قدردانی از نعمات مادی و معنوی الهی، باید به سه صورت زبانی، قلبی و عملی باشد. کسی که خویش را به صفت زیبای تواضع و فروتنی آراسته باشد، تکبر را از خود رانده و می تواند عذرخواهی دیگران را هم قبول کندو آنها را در برابر اشتباهاتشان ببخشد.

محمدی گفت: چینش عالم بدین گونه است که اگر دیگران را بخشیدیم، خدای متعال هم ما را خواهد بخشید. داشتن سعه صدر و قلب بزرگ عامل مهمی برای تحقق روحیه بخشیدن دیگران است.

وی، در ادامه با تأکید بر اهمیت برآورده کردن نیازها و حاجات دیگران و مقدم دانست نیاز دیگران بر خود، سیره معصومین علیهم السلام در این زمینه را تبیین کرد و افزود: انسان پویای تراز اسلامی کسی است که توجه به رفع نیاز دیگران را بر خود مقدم بدارد و سیره اهلبیت نیز همین گونه بوده است.

گفتنی است؛ به مناسبت دهه امامت و ولایت یکی از ذاکران آستان قدس رضوی در این مراسم به مدیحه سرایی در وصف مولای متقیان حضرت علی علیه السلام پرداخت.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1783978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =