برگزاری نخستین همایش علمی سقط جنین درشهرکرد

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت :به همت دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان، ‌ نخستین "همایش علمی سقط جنین غیرقانونی، پیامدها و عوارض جسمی، روحی و روانی مرتبط با آن در شهرکرد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، سرهنگ پاسدار کاظم کبیری سامانی در تشریح این خبر اظهار داشت: به همت دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان، ‌ نخستین "همایش علمی سقط جنین غیرقانونی، پیامدها و عوارض جسمی، روحی و روانی مرتبط با آن با رویکرد جوانی جمعیت" در شهرکرد برگزار می‌شود.

وی محوریت این همایش را تاثیرات سقط جنین بر جمعیت و معرفی مرکز مردمی نفس(نجات فرزندان سقط)، جایگاه و اهمیت جان انسان در قرآن کریم و روایات، فعالیت قرارگاه شهید سلیمانی با موضوع جمعیت و پایداری خانواده، معضلات سالمندی جمعیت، مسائل شرعی و فقهی سقط جنین، اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد درخصوص جوانی جمعیت، عوارض جسمی و روحی سقط جنین برای مادر و اخلاق حرفه‌ای در سقط جنین عنوان کرد.

سرهنگ پاسدار کبیری با اشاره به اینکه این همایش علمی دارای امتیاز بازآموزی است افزود:‌ کلیه پزشکان عمومی، ‌ متخصصین زنان و زایمان، پزشکی قانونی، داروسازان، روان پزشکان، روان شناسان، کارشناسان علوم آزمایشگاهی، پرستاری و مامایی، بهورزان، مراقبین سلامت و ... در بخش دولتی و خصوصی می توانند در این همایش یک روزه شرکت نمایند.

وی ظرفیت شرکت در این همایش را محدود اعلام کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام و شرکت در این همایش، به کانون‌های بسیج جامعه پزشکی در شهرستان‌ها مراجعه و یا از طریق درگاه اینترنتی آموزش مداوم به نشانی shahrekord.ircme.ir اقدام کنند.

به گفته مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری؛ این همایش ساعت ۷:۳۰ چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۲ در سالن اجتماعات ابن سینا واقع در مجتمع آموزشی پردیس رحمتیه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار می گردد.

شایان ذکر است؛ در این راستا نشست هماهنگی همایش علمی بررسی ابعاد سقط جنین غیرقانونی، صبح امروز شنبه ۱۰ تیرماه ۱۴۰۲ باحضور سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونین توسعه و آموزشی، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه، سرپرست مرکز آموزشی درمانی هاجر(س) شهرکرد، مدیرگروه سلامت و جمعیت خانواده و مدارس و عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی و عضو کارگروه صیانت از جمعیت و فرزندآوری در دفتر جلسات معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد برگزار گردید.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1784897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =