فارس نوشت:

در پی ادعای بی اساس دولت آمریکا مبنی بر ارتباط منصور ارباب سیر متهم بازداشت شده طرح ادعایی ترور سفیر عربستان در واشنگتن با برخی نهادهای ایرانی، کاردار سوئیس به عنوان حافظ منافع امریکا یکشنبه شب برای دومین بار به وزارت امور خارجه احضار شد.
 دستیار معاون وزیر و رئیس دفتر آمریکای شمالی وزارت امور خارجه در این ملاقات با یادآوری تعهدات بین المللی دولت آمریکا، تأکید کرد: تردیدی در بی اساس بودن ادعای آمریکا وجود ندارد، ولی ارائه اطلاعات شخصی متهم و فراهم کردن دسترسی کنسولی به نامبرده از وظایف دولت آمریکاست و هر گونه تاخیر در آن مغایر منطق حقوق بین الملل و تعهدات دولت آمریکاست.
 مقام ایرانی در این زمینه یادداشتی تسلیم کاردار سوئیس کرد.
 کاردار سوئیس در تهران (حافظ منافع آمریکا) با بیان اینکه جزییات ملاقات قبلی در این زمینه به دولت آمریکا منعکس شده و همچنان منتظر دریافت پاسخ هستیم، تأکید کرد: یادداشت دریافتی را در اسرع وقت به دولت آمریکا منعکس و هرگونه نتیجه احتمالی را به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهم کرد.
/2929
کد خبر 178712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • sia IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۵
    0 0
    اینم یک ترفند آمریکایی ا ولی حیف که مسئولین جواب محکم نمیدهند تا وقتی قلدر محله بقلی (آمریکا)تو حیاط خانه خودمان(خلیج فارس) عربده کشی میکند و ما چیزی نمیگیم خب همین میشه دیگه