رئیس کل دادگستری همدان: دامنی برای کوه در همدان باقی نمانده است

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: ترک فعل برخی مسئولین سبب شده برخی آنقدر در زمین‌خواری و شخم زدن زمین‌های همدان پیش بروند که دیگر دامنی برای کوهستان باقی نمانده است.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ محمدرضا عدالتخواه که در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی استان سخن می گفت، با ابراز تاسف از وضعیت نامناسب اراضی ملی و منابع طبیعی که توسط عده‌ای سودجو شخم زده و به بهانه کشاورزی سرمایه‌های ملی را از بین می‌برند، افزود: چرا دستگاه‌های متولی از ابتدا با ساخت و ساز غیرمجاز و یا تصرف غیرقانونی اراضی ملی برخورد نمی‌کنند و زمانی که کار از کار گذشت، انتظار دارند دستگاه قضایی برخورد کند؟

وی تاکید کرد: باید در اسرع وقت ادارات متولی لیست اشخاص یا گروه‌هایی که بدون حساب و کتاب و غیرقانونی اراضی طبیعی و ملی را تصاحب کرده‌اند را برای برخورد قانونی به دستگاه قضا معرفی کنند.

دادستان همدان نیز در این شورا گفت: برای مقابله با زمین‌خواری، استفاده از ابزارهای الکترونیکی و هوشمند و سرعت عمل در رسیدگی به پرونده‌های این حوزه، سامانه پنجره واحد مدیریت زمین طراحی و در دست اجراست که مراحل نخستین خود را طی می‌کند.

حسن خانجانی موقر افزود: متولیان دستگاه‌های مسئول در اجرای سامانه پنجره واحد مدیریت زمین از جمله مدیریت امور اراضی، محیط زیست و جهاد کشاورزی موظفند سریعتر نسبت به استقرار کامل این سامانه، تهیه تجهیزات لازم و آموزش کاربران سامانه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی عنوان کرد: اجرای قانون حدنگار و همزمان عملیاتی شدن کامل "سامانه پنجره واحد مدیریت زمین" به انجام استعلام بین دستگاهی برای مبارزه جدی و همه‌جانبه با زمین‌خواری کمک شایانی خواهد کرد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1788166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =