سرعت‌گیری اجرای طرح نهضت ملی مسکن دراستان چهارمحال وبختیاری

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از سرعت‌گیری اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۸۷۵ واحد به مرحله سفت‌کاری رسیده است و بزودی تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.

حسینعلی مقصودی افزود: در طرح نهضت ملی مسکن در استان قرار است طی چهار سال ۵۷ هزار و ۱۴۹ واحد مسکونی در ۴۳ شهر احداث شود.

وی افزود: تاکنون ۸۹ هزار و ۴۹۳ نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۵ هزار و ۵۹۳ متقاضی حائز شرایط اعلام و ۲۳ هزار و ۳۴۳ نفر تایید نهایی شدند.

به گفته مقصودی، تاکنون ۱۶ هزار و ۹۳۵ نفر با افتتاح حساب آورده بالای ۴۰ میلیون واریز کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از تامین زمین ۲۶ هزار و ۱۲۹ واحد نهضت ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: ۷۸۶ پروژه در طرح نهضت ملی مسکن تعریف شده است و هشت هزار و ۲۸۱ واحد مسکونی در قالب گروه‌ساخت در مرحله اجرا قرار گرفته است.

مقصودی ادامه داد: تاکنون برای چهار هزار و ۲۹۱ پروانه ساختمانی صادر شده، فنداسیون سه هزار و ۹۵۰ واحد تکمیل، سه هزار ۹۵۰ واحد به مرحله اسکلت وسقف و ۸۷۵ به مرحله سفت‌کاری رسیده است.

وی یادآور شد: در طرح جوانی جمعیت نیز ۲ هزار و ۹۰۰ متقاضی ثبت نام کرده‌اند و یک هزار و ۴۰۰ نفر تشکیل پرونده دادند و ۴۲۰ نفر تایید نهایی شدند و تاکنون ۱۱۰ قطعه زمین رایگان در اختیار متقاضیان تایید شده قرار داده شده است.

گفتنی است، در طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور هدف‌گذاری شده که از این تعداد سهم چهارمحال و بختیاری سالانه دست‌کم ۱۰ هزار واحد مسکونی است.

استان چهارمحال و بختیاری بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که در ۴۳ شهر و بیش از ۸۵۰ روستا و آبادی ساکن هستند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1792346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =