زمین‌تخت‌گرایان ببینند؛ چرا نمی‌توانیم خمیدگی زمین را ببینیم؟/ فیلم

باور کردنی نیست اما هستند کسانی که فکر می‌کنند زمین تخت است و شبیه دیسکی است که توسط دیواری یخی احاطه شده!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از میان تمام تئوری‌های توطئه‌ که فضای اینترنت را پر کرده است، احتمالاً تئوری توطئه زمین تخت از همه مشهورتر است، با وجود اینکه یونانیان باستان شکل سیاره (و حتی محیط آن) را در قرن سوم قبل از میلاد کشف کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

این بمب‌افکن بی‌نظیر برای جنگ‌جهانی سوم ساخته شده/ عکس

دندان‌های انسان در دهان ماهی شگفتی‌ساز شد/ عکس

در دهه ۱۹۵۰ جامعه‌ای حاشیه‌ای تشکیل شد که اصرار بر تخت بودن زمین داشتند، که منجر به شکل گرفتن طرفداران نظریه نوین زمین تخت شدند. این باورمندان ادعا می‌کنند که زمین همانند یک دیسک صاف است و شواهدی مبنی بر گرد بودن آن - مثلاً تصاویری که از فضا گرفته شده‌ - فریبکاری از سمت دولت‌های مختلف می‌باشد. نظرات در مورد نحوه عملکرد زمین تخت متفاوت است و معتقدان این نظریه، نسخه‌هایی از فیزیک و تفاسیر خلاقانه منظومه شمسی را سرهم می‌کنند تا تئوری‌های خود را اثبات کنند.

کسی به درستی تعداد پیروان معتقدین به زمین تخت را نمی‌داند. به نقل از مجله اسمیتسونیان ، «انجمن زمین تخت»، در سال ۱۹۵۶ تأسیس شد، در یک بازه زمانی تعداد اعضاء آن به ۳۵۰۰ نفر می‌رسید، اما امروزه این انجمن کمی بیش از ۵۰۰ نفر عضو در فهرست خود دارد. به نقل از یک مقاله در CNN در سال ۲۰۱۹، برخی از معتقدان به این نظریه نمی‌خواهند کاری با انجمن زمین تخت داشته باشند.

علاوه بر این، آنها می‌گویند که گرانش زمین یک توهم است. اجسام به سمت پایین شتاب نمی‌گیرند. در عوض، دیسک زمین با سرعت ۹.۸ متر بر ثانیه به سمت بالا شتاب می‌گیرد که توسط نیروی مرموزی به نام انرژی تاریک به سمت بالا هدایت می‌شود. در حال حاضر، بر سر این موضوع که آیا نظریه نسبیت اینشتین به زمین اجازه می دهد تا به طور نامحدود به سمت بالا شتاب بگیرد یا نه، بدون اینکه سیاره در نهایت از سرعت نور فراتر رود، در میان پیروان زمین تخت اختلاف نظر وجود دارد. ( ظاهراً هنوزقوانین اینشتین در این نسخه جایگزین از واقعیت وجود دارند.)

اینکه چه چیزی در زیر زمین دیسک شکل نهفته است، هنوز ناشناخته است، اما اکثر زمین تخت باوران معتقدند که این دیسک از "سنگ" تشکیل شده است.

اخیرا فیلمی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن علت آنکه خمیدگی زمین دیده نمی‌شود، ذکر شده‌است.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1792533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =