مهر نوشت

معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه دردیدار سفیر دولت عربستان در تهران،خواستار پرهیز از اظهارات و موضع گیری های عجولانه و نسنجیده در قبال سناریوی سراسر کذب آمریکا و ادعای نقشه ترور سفیر سعودی در واشنگتن شد .
حسین امیر عبداللهیان با تاکید بر اینکه باید مراقب توطئه هایی که برای ایجاد اختلاف در بین کشورهای منطقه طرح می شود بود ، ادعاهای واهی مطرح شده از سوی آمریکائیها را در جهت ایجاد تنش جدید میان کشورهای همسایه و کسب منافع نامشروع خود در منطقه توصیف کرد .
وی ضمن اشاره به اینکه سناریوی آمریکایی ها فاقد مستندات و ارزش حقوقی است تاکید نمود : جمهوری اسلامی ایران که خود قربانی تروریسم بوده ، کشوری متعهد به اصول و قوانین بین المللی است و مسئولین آمریکائی بدون ارائه هیچگونه مستندی صرفاً با شانتاژ تبلیغاتی بدنبال اهداف خاص خود در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس هستند.
معاون عربی و آفریقائی وزارت امورخارجه کشورمان ضمن هشدار نسبت به پیامدهای این توطئه آمریکائی و توانمندی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هرگونه تهدید ، توصیه کرد با این ادعاهای واهی برخورد مسئولانه شده و اجازه داده نشود تا یک کشور با طرح ادعاهای بی پایه و اساس نظم و امنیت بین المللی را به خطر بیندازد .
سفیر دولت عربستان در تهران نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اینکه مواضع جمهوری اسلامی ایران را به مقامات کشورش منعکس خواهد کرد ، افزود : روابط دو کشور مبتنی بر حسن همجواری است و ما نیز بر حفظ هوشیاری و مراقبت از اوضاع تاکید داریم .
/212 212
کد خبر 179293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام SA ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۸
    0 0
    چقدر هم سعودی ها به نصیحت آقای معاون گوش کردند.