کشمکش وزارت بهداشت و تامین اجتماعی به خاطر مطالبات بیمارستانی، هرچند به گفته مدیرعامل تامین اجتماعی، به زودی به روز می شود، اما وزیر بهداشت می گوید خبری از تسویه حساب روزانه نیست.

به گفته مرضیه وحید دستجردی، تامین اجتماعی فقط مطالبات بیمارستان های خود را به روز می پردازد. پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت از قول خانم وزیر نوشته است: "تامین اجتماعی مطالبات بیمارستان های تحت امر خود را به روز و مطالبات وزارت بهداشت را با چند ماه تاخیر می پردازد. این سازمان چهار برابر بیشتر از وزارت بهداشت برای تخت های بیمارستانی اش هزینه می کند."

به گزارش خبرآنلاین، این درحالی است که دیروز مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از تسویه بدهی این سازمان با وزارت بهداشت خبر داد. آنطور که رحمت الله حافظی به مهر گفته است، تامین اجتماعی در حال حاضر هیچ بدهی به وزارت بهداشت ندارد: "هفته آینده (همین هفته) 200 میلیارد تومان به دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت می شود و به این ترتیب تمامی اسناد ارائه شده به تامین اجتماعی از سوی این دانشگاه ها تسویه خواهد شد. با این تسویه دیگر هیچ بدهی به وزارت بهداشت نداریم بلکه 26 میلیارد تومان نیز از این وزارتخانه مطالبه داریم."

به گفته او بیمارستانهای ملکی تأمین‌اجتماعی در سراسر کشور 11 میلیارد تومان از دانشگاه‌های علوم پزشکی طلب دارند که این طلب به دلیل ارائه خدمات درمانی به مصدومان حوادث ترافیکی است که از دو سال پیش تاکنون تسویه نشده است.

پیش از این حافظی در گفتگویی با خبرآنلاین از تاخیر بیمارستان ها و دانشگاه های علوم پزشکی در ارائه اسناد بیمارستانی خبر داده بود و بخشی از تقصیر تاخیر در پرداخت طلب بیمارستان ها را به حسابداری های آنها مربوط دانست.

بااین حال وزیر بهداشت از طلب 250 میلیارد تومانی وزارت بهداشت از بیمه ها خبر داده است. او همچنین گفت: "در بین شرکت های بیمه فقط عملکرد شرکت بیمه ایران که مطالبات را تقریبا به روز پرداخت می کند در خور توجه است. بالای 85 درصد از درآمدهای بیمارستانی از محل فرانشیز بیمه هاست. البته سازمان بیمه خدمات درمانی با پرداخت های اخیر خود به وزارت بهداشت خیلی به ما کمک کرده است."

به گفته دستجردی فقط دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیش از 30 میلیارد تومان از بیمه طلبکار است که 11 میلیارد آن بدهی به شرکت های دارویی است.

4747

کد خبر 179687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۳۰
  1
  درست سازمان تامين اجتماعي به بيمارستانهاي دولتي بدهكار است ولي علي رغم گرفتن پولهاي هنگفت از كارفرمايان ، كارگران و سهم هاي گزاف از همه قرارداد ها خدمات مناسبي به بيمه شده هاش نمي ده بيمارستانهاي تامين اجتماعي آنقدر شلوغند كه اكثر بيمه شده هاش عطايش را به لغايش مي بخشند .
  • بدون نام IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۱
   0
   چراکامندانسازمان-ازهمه-ی-حقوق-ومزیا-برخودارهستند-مگر-ما بازنشتگان نیستیم که هر کدام سی سال بیمه پرداخت کردیم ولی امروز از امکانات هیچ خبری نیست فرق ما وکامندان چیه ماها هستیم باپرداخت بیمه سازمان تشکیل دادیم حتی در درما نگاها هم فرق هست وقتی وارد اطاق کارمندان مشوی جواب سلامت را نمیدهند
 • بدون نام IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۳۰
  0
  برای اینکه این تامین اجتماعی ما شفاف نیست . برای اینکه حتی حساب شرکت هایش را ما نداریم. حساب درآمدهایش را درست و دقیق به مردم نمی دهد .برای اینکه حساب خرجی که برای هر بیمار میکند و آن سهمی که بیمه شده خودش متحمل می شود را واضح و درست اعلام نمی کند.
 • بدون نام IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۳۰
  0
  قرار بود شرکتهای تامین اجتماعی بیایند در بورس و درست و شفاف کار کنند چه خبر؟
 • بدون نام IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۳۰
  0
  چرا تامین اجتماعی بیمه ای خویش فرما را به حوزه های از کار افتادگی و مستمری بازنشستگی گسترش نمی دهد؟
 • بدون نام IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
  0
  سازمان تامین اجتما عی دو لتی نیست پس چرا عیدی باز نشستگان خو د را طبق عیدی کار مندان دولتی حساب میکند در صورتی که باز نشتگان باید طبق قانون اداره ی کار و امور اجتماعی با شد شیر ازی