پست اینستاگرامی امیرعبداللهیان به مناسبت روز خبرنگار

وزیر امور خارجه بمناسبت روز خبرنگار در پیامی اینستاگرامی نوشت: همواره بر جایگاه والای ارزش کار خبرنگاران و اصحاب رسانه تأکید کردم و در حدود اختیاراتم زمینه‌ را برای ایفای نقش موثرترشان فراهم ساختم.

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان نوشت:

همواره در تعاملاتم با تلاش گران و اصحاب رسانه (به ویژه‌ خبرنگاران محترم) از واژه‌ی همکار استفاده می‌کنم؛ زیرا معتقدم دغدغه‌ای به نام منافع ملی و امنیت ملی نقطه‌ی اتصال اصلی رسالت خبرنگاران و دیپلمات‌ها می‌باشد. 

وقتی در جریان حمله به سرکنسولگری کشورمان در مزارشریف، خون پاک ۸ دیپلمات شهید و شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا با یکدیگر عجین شد، ارتباط واژه "همکار" میان خبرنگاران و دیپلمات‌ها جلوه‌ی حقیقی‌تری به خود گرفت.

هرزمان که مذاکرات یا نشستی دیپلماتیک در جریان است، خبرنگاران پابه‌پای دیپلمات‌ها و البته با تحمل سختی‌های بیشتر هم‌قدم می‌شوند تا تلاش‌ها برای احقاق حقوق یک کشور و زنده نگه داشتن آرمان‌ها به فرجام رسد.

در روزگارانی که دشمنان کینه‌توز از کوچک‌ترین فرصتی برای ایراد ضربه و عقده‌گشایی علیه ایران عزیزمان غافل نمی‌شوند، لزوم تقویت جایگاه رسانه‌ها یک امر ضروری و با فوریت است. بر همین اساس در ادوار مسئولیت‌هایی که از گذشته تا به امروز داشتم، همواره بر جایگاه والای ارزش کار خبرنگاران و اصحاب رسانه تأکید کردم و در حدود اختیاراتم زمینه‌ را برای ایفای نقش موثرترشان فراهم ساختم.

در پایان ضمن گرامیداشت یاد شهدای دیپلمات و خبرنگار، روز خبرنگار را به همه‌ی همکارانم در اصحاب رسانه تبریک عرض می‌کنم و مایلم تأکید کنم وزارت امور خارجه از افزایش تعاملات با اصحاب رسانه و خبرنگاران با فرش قرمز استقبال می‌کند.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1798983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =