امیر عبداللهیان: امریکایی ها به خانه برگردند/ هیچ اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی بدون پاسخ نخواهد ماند

وزیر خارجه کشورمان عنوان داشت: تاکید می کنم در منطقه هیچ اقدام تجاوزکارانه و جنایت رژیم صهیونیستی از سوی منطقه بدون پاسخ نمانده و نخواهد ماند.

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با همتای سوری گفت: امروز گفت‌وگوهای خوبی را با فیصل مقداد درخصوص موضوعات دوجانبه بین المللی و منطقه‌ای داشتیم. مایلم حملات ددمنشانه رژیم جعلی اسرائیل که فرودگاه حلب و مناطق غیرنظامی سوریه را هدف قرار داد قویاً محکوم کنم.

وی خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنم در منطقه هیچ اقدام تجاوزکارانه و جنایت رژیم صهیونیستی از سوی منطقه بدون پاسخ نمانده و نخواهد ماند.

وزیر خارجه کشورمان همچنین بیان کرد: امروز در گفت‌وگو با وزیر خارجه و نخست وزیر سوریه درخصوص موضوعات متنوع دوجانبه گفت‌وگو کردیم. همچنین در راستای پیگیری توافقات دو کشور اتفاق نظر داریم، انتظار داریم کمیسیون مشترک دو کشور به ریاست نخست وزیر سوریه و معاون اول رئیس جمهور کشورمان به زودی برگزار شود.

وی با بیان اینکه تقویت ارتباطات تجاری و مناسبات اقتصادی دو کشور مورد توجه جدی ما قرار دارد، گفت: خرسندیم که سفرهای زیارتی و سیاحتی مردم عزیز ایران به سوریه از سر گرفته شده و ما همین موضوع را درخصوص مردم سوریه به ایران و پذیرش اتباع سوریه به ایران و سیاحت و زیارت دنبال می‌کنیم.

امیر عبداللهیان در ادامه اظهار داشت: همچنین درخصوص تحرکات گروه‌های تروریستی و تلاش آمریکا برای سازماندهی تروریسم و تداوم اشغالگری به بهانه مبارزه با داعش گفت‌وگو داشتیم. همچنان امنیت سوریه و منطقه دغدغه جدی و مشترک ماست.

وی خاطرنشان کرد: ما به حمایت‌های قوی خود از رهبری ارتش، دولت و ملت سوریه در راستای رسیدن به منطقه‌ امن با ثبات و توسعه یافته ادامه می‌دهیم.

امیر عبداللهیان همچنین درباره روابط دوستانه مبتنی بر همسایگی بین دمشق و آنکارا گفت: در آخرین نشست چهارجانبه وزرای خارجه ترکیه، ایران، سوریه و روسیه ایده‌های سازنده‌ای برای استقرار امنیت در مرز مشترک ترکیه و سوریه و احترام به تمامیت ارضی و دغدغه‌های امنیتی دو کشور مطرح شد.

وزیر خارجه کشورمان ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران به تلاش‌های خود برای رفع سوءتفاهمات، استقرار صلح و امنیت در مرز مشترک سوریه و ترکیه ادامه می‌دهد.

وی یادآور شد: همچنین درخصوص تحولات در جهان اسلام از جمله فلسطین بحث و تبادل نظر کردیم. اهانت به مقدسات دینی و کتب آسمانی از جمله قرآن کریم را قویاً محکوم می‌کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: اخیراً از همتای خودم وزیر خارجه دانمارک پیامی را دریافت کردم؛ در این پیام وزیر خارجه دانمارک از تصویب قانونی برای برخورد با افرادی که قانون شکنی کرده و به کتب آسمانی توهین می‌کنند، گفت. این قانون به زودی در دانمارک در دستورکار مجلس قرار داده می‌شود و امیدواریم به زودی به تصویب برسد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1807967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =