فیصل مقداد: ایستادگی مشترک ایران و سوریه تضمین‌کننده پیروزی دو کشور است

ایسنا نوشت: وزیر خارجه سوریه ضمن تاکید بر اینکه ایستادگی مشترک ایران و سوریه تضمین‌کننده پیروزی دو کشور است، گفت: آزادی سرزمین‌های اشغال‌شده عربی به دست رژیم صهیونیستی حتمی خواهد بود و مردم این سرزمین‌ها خواهند توانست بر تل‌آویو پیروز شوند.

فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه در نشست خبری مشترک با امیر عبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان اظهار داشت: موضوعات مشترک و گفت‌وگوها با آقای امیرعبداللهیان طولانی شد، اما چون رسانه‌ها منتظر بودند گفت‌وگوها را نیمه‌کاره رها کردیم و بعد دوباره گفت‌وگوها را ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: در خلال گفت‌وگوهای امروز به مدت یک ساعت و نیم موضوعات مختلفی را بررسی کردیم از جمله روابط روبه‌رشد ایران و روسیه و نیز درمورد آثار بسیار مثبت سفر رئیس جمهور ایران به دمشق گفت‌وگو کردیم و همچنین اقدام به پیگیری نشست کمیته مشترک دو کشور و آنچه از سوی روسای جمهور دو کشور بررسی شد، کردیم.

وزیر خارجه سوریه ادامه داد: همچنین درباره چالش‌های مشترکی که دو کشور با آن رو به رو هستند گفت‌وگو کردیم. سیاست‌های خصمانه غربی علیه دو کشور ادامه دارد و به ویژه آمریکا از ابزارهای قدیمی برای پیشبرد اهداف‌شان استفاده می‌کنند، از جمله سرمایه گذاری در زمینه تروریسم و این حقیقتی است که برای همه کشورهای منطقه آشکار شده است.

وی تاکید کرد: ایستادگی ملت‌های ایران و سوریه در ارتباط با چالش‌ها و توطئه‌هایی که غربی‌ها رقم می‌زنند، ایستادگی قهرمانه و سیاست‌های شجاعانه‌ای است که ایران و سوریه درپیش گرفته‌اند. دو کشور ایستادگی را علیه تلاش‌های رژیم صهیونیستی در منطقه داشته‌اند و نیز در مقابل تلاش غربی‌ها برای حمایت از داعش، جبهه النصره و... ایستاده‌اند و ایستادگی مشترک تضمین کننده پیروزی دو کشور است.

وزیر خارجه سوریه گفت: درخصوص مساله فلسطین و جولان اشغالی سوریه گفت‌وگو کردیم و بر اهمیت ایستادگی ملت فلسطین تاکید شد. مردم سوریه در جولان تحت اشغالند و نیز تاکید شد آزادی سرزمین‌های اشغال شده عربی به دست رژیم صهیونیستی حتمی خواهد بود و مردم این سرزمین‌ها خواهند توانستند علیه رژیم صهیونیستی پیروز شوند.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1807969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =