رئیس جمعیت هلال احمر: به‌برکت امام حسین  فوتی‌ها و تصادفات جاده‌ای در سفر اربعین کمتر از سفر حج است

مهر نوشت: رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در سفر اربعین تصادفات جاده‌ای و آمار فوتی‌ها کمتر از سفر حج است.

پیر حسین کولیوند در نشست هلال احمر و نمایندگان مجلس با تشکر از حضور نمایندگان مجلس و حمایت‌های آن‌ها گفت: حضور میدانی شما با این روحیه بی‌نظیر است وبا دیدن شما انرژی گرفته و تشکر می‌کنم.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در هر فعالیتی اشکالاتی وارد است اما عجیب است در اربعین به برکت حضرت سیدالشهدا خیلی از موارد و مسائل مرتفع می‌شود.

آسیب شناسی و برنامه‌ریزی

وی افزود: ما نسبت به اربعین سال گذشته آسیب شناسی انجام داده و امسال با برنامه جدیدتری برای اربعین وارد شدیم و همکاری و هماهنگی خود با وزارت خانه کار، کشور، بهداشت، مخابرات و حشدالشعبی عراق افزایش یافت و جلسات حضوری برگزار شد.

شگفتی‌ها و عجایب اربعین

وی با مقایسه شرایط و تجربه سفر حج و اربعین گفت: کل حجاج ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر بودند و رفت و آمد و اتوبوس حجاج مشخص بود همچنین حتی کالری غذایی و اعمال زیارتی و ساعات آن مشخص است و زیرساخت در عربستان فراهم است، همه حجاج معاینه می‌شوند و همگی پزشک همراه دارند.

حال آنکه در سفر اربعین، از بچه در شکم مادر تا فرد مسن پیر و با کهولت سن که حتی چند ساعت تا مرگ فاصله دارد حضور دارند و فرد بیمار معتقد است یا شفا گرفته یا در راه زیارت امام حسین می‌میرد.

اما بواسطه برکت امام حسین در سفر اربعین فوتی‌ها و تصادفات جاده‌ای کمتر از سفر حج است.

آموزش میدانی مدیران صلیب سرخ جهانی در اربعین

وی افزود: این موضوع را برای صلیب سرخ جهانی ارائه و از آنها برای حضور در کنگره اربعین دعوت کردیم و صلیب سرخ پس از حضور در این کنگره مصوب کرد تا آموزش مدیران صلیب سرخ جهانی به ایران واگذار شده و آموزش میدانی آنها در سفر اربعین حسینی باشد.

وی در پایان گفت: بر همین اساس وزیر بهداشت، وزیر مخابرات کشور عراق، مسئولان ایران و ۵۰ سخنران خارجی در این کنگره حضور داشتند.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1810844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =