ارجاع پرونده حادثه انفجار در معدن طرزه به هیات کارشناسی

میزان نوشت: رئیس کل دادگستری استان سمنان از ارجاع پرونده حادثه معدن زغال سنگ طزره دامغان به هیات کارشناسی ۳ نفره حوادث ناشی از کار خبر داد.

محمد جعفر عبدالهی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده حادثه انفجار در معدن طزره اظهار کرد: پس از وقوع حادثه در معدن رزمجاه منطقه طزره در حوزه قضایی دامغان که متاسفانه منجر به جان باختن ۶ نفر از معدن‌کاران شده بود، دستورات قانونی به مسئولان قضایی مربوطه صادر شد.

وی افزود: مسئولان قضایی دامغان باید پیگیری قانونی مطالبات معدن کاران را در دستور کار قرار دهند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: طبق گزارش‌های اولیه، تجمیع گاز متان در داخل تونل علت وقوع انفجار بوده است.

وی عنوان کرد: پرونده این حادثه به هیات سه نفره اولیه کارشناسان حوادث ناشی از کار ارجاع و تأکید شده تا مقصران با سرعت و دقت شناسایی شوند و در صورت عدم رعایت نکات ایمنی، مراتب اعلام شود.

عبدالهی اظهار کرد: به مسئولان قضایی دامغان دستور داده شد تا اگر کارشناسان مربوطه همچنان احتمال تجمیع گاز در آن تونل را پیش بینی می‌کنند، به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی در آینده، نسبت به خروج گاز از طریق سیستم تهویه یا ادوات دیگر اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در ادامه افزود: پیکر جان باختگان پس از خروج معدن به پزشکی قانونی منتقل شد تا علت تامه فوت را اعلام کنند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان به مسئولان قضایی دامغان تاکید کرد: تا شناسایی مقصران این حادثه و ادامه روند رسیدگی قانونی، مدیران و مسئولان آن معدن باید در دسترس بوده و به محض نیاز در کمترین زمان ممکن خود را به مراجع قضایی معرفی کنند.

بیشتر بخوانید:

علت ریزش معدن طزره چه بود؟/ روایت یکی از کارگران معدن از چگونگی ریزش تونل

خروج پیکر ۶ معدن‌کار از معدنی در سمنان

تکرار تراژدی در «طزره»/ جزئیات انفجار مرگبار در معدن زغال سنگ در گفت‌وگو با شاهدان حادثه

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1814220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =