دیدار وزیران امور خارجه ایران و بحرین در نیویورک

وزیران امور خارجه ایران و بحرین در نیویورک با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش خبرآنلاین، در حاشیه برگزاری هجدهمین نشست وزیران امور خارجه مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا موسوم به ACD در نیویورک، «حسین امیر عبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «عبدالطیف رشید الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین با یکدیگر دیدار کردند.

در جریان برگزاری هجدهمین نشست وزیران امور خارجه مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا موسوم به ACD ،ریاست این مجمع از کشور بحرین برای دوسال به جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

نشست بعدی وزیران امور خارجه این مجمع در سال ۲۰۲۴ در تهران برگزار می شود.

گفتنی است، روابط دیپلماتیک ایران و بحرین از دی ماه ۱۳۹۴ و بعد حمله صورت گرفته به سفارت عربستان در ایران قطع شد. به دنبال از سرگیری مجددروابط دیپلماتیک بین ایران و ریاض، در چند ماه اخیر رایزنی هایی از طریق واسطه بین دو کشور ایران و بحرین برای از سرگیری مجدد روابط دیپلماتیک آغاز و تبادل پیام هایی بین دو طرف انجام شد.

در اوایل شهریوماه ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد روابط ایران و بحرین گفت: برای ایران یک اصل است که روابط خود با کشورهای منطقه را مبتنی بر منافع مشترک توسعه دهد که این موضوع شامل بحرین نیز است. البته ما در مورد روابط با بحرین، ملاحظات و انتظاراتی داریم که این مسائل و دیدگاه‌ها از طریق مسیرهای دیپلماتیک منتقل می‌شوند.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1815757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =