۰ نفر
۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
کشف یک اقیانوس در قمر مشتری!

دانشمندان از یافتن اقیانوس حاوی کربن در یکی از قمرهای مشتری بسیار شگفت زده شدند چراکه این اکتشاف به این نکته اهمیت می‌دهد که اقیانوس می‌تواند امیدوارکننده‌ترین مکان در منظومه شمسی برای جستجوی حیات بیگانه باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دانشمندان کشف کردند که اقیانوس زیرزمینی وسیع اروپا، یکی از قمرهای مشتری، حاوی کربن است که یکی از اجزای حیاتی برای حیات است.

مشاهدات انجام شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب نشان می دهد که یخ دی اکسید کربن در سطح ماه از اقیانوس شوری که در زیر پوسته یخی ضخیم 10 مایلی قرار دارد، منشا گرفته است. اگرچه یافته‌ها به این سؤال پاسخ نمی‌دهند که آیا حیات بیگانه در اعماق سرد و تاریک کمین کرده است، اما به این دیدگاه که اقیانوس اروپا می‌تواند امیدوارکننده‌ترین مکان در منظومه شمسی برای جستجوی آن باشد، وزن می‌افزاید.

دکتر کریستوفر گلین، ژئوشیمیدان در موسسه تحقیقاتی جنوب غربی، در تگزاس، ایالات متحده و یکی از نویسندگان، گفت:« ما هنوز نمی دانیم که آیا واقعاً حیات در اقیانوس اروپا وجود دارد یا خیر. اما این یافته جدید شواهدی را به این مورد اضافه می کند که اقیانوس اروپا شرط خوبی برای میزبانی از حیات موجود است. آن محیط از دیدگاه اختر زیست شناسی وسوسه انگیز به نظر می رسد.»

منبع: theguardian

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =