حمله معاون زاکانی به شهردار سابق تهران/ حاضرم با حناچی مذاکره کنم

همشهری نوشت:معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران از شهردار پیشین تهران برای مناظره دعوت کرد .

لطف الله فروزنده در روزنامه همشهری نوشت:بحث خرید واگن‌ها که ابتدا 630 مورد بود و بعد به 790 مورد رسید دارای یک روایت مهم است. در سال95 برای تامین واگن برای شهر تهران قراردادی امضا و در سال97 نهایی شد، اما نه دولت وقت عزمی در اجرای آن داشت و نه شهردار سابق تهران پیگیر این مسئله بود. وقتی آقای زاکانی به‌عنوان شهردار تهران انتخاب شد، نخستین اولویتی که برای خود تعیین کرد، این بود که بتواند این موضوع را به سرانجام برساند؛ برهمین اساس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور پیگیر این موضوع شد و رئیس‌جمهور نیز بودجه پرداخت 15درصد پیش‌پرداخت 630 واگن را اختصاص و دستور داد.
به‌دنبال آن نیز معاون اول رئیس‌جمهور این موضوع را پیگیری کرد. مدیریت شهری نیز جلسات متعددی با سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت‌خارجه داشت که پس از چندین ‌ماه رفت و برگشت و همکاری بانک شهر که بانک عامل شد، کار به‌صورت 5جانبه میان شهرداری تهران، وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و بانک شهر به سرانجام رسید.
حالا از اظهارات عجیب شهردار سابق تهران باید تعجب کرد. آقای حناچی به‌جای اینکه برای کارهای نکرده خود پاسخگو باشد که چرا در طول مدیریتش هیچ اقدامی برای تامین اعتبار این واگن‌ها انجام نداده، حالا مدعی شده است.

دستگاه‌های نظارتی باید ورود کنند که چرا از سال97 شهردار وقت تهران برای پیشبرد قرارداد هیچ قدمی برنداشته است. زحمات 2ساله و شبانه‌روزی دولت و شهرداری را چرا باید بدون مدرک و حساب و کتاب زیر سؤال ببرند؟ از این‌رو آقای حناچی را دعوت به مناظره می‌کنم.

لازم است در حضور افکارعمومی بحث کنیم که آنان کم‌کاری کردند یا ما؟ مدیران سابق شهری خودشان را به غفلت زده‌اند. آقای حناچی بهتر می‌داند که در دوره گذشته نه یک اتوبوس اضافه شد، نه یک واگن و نه یک کار عمرانی دقیق و ضروری انجام شد.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =