افق پیش‌روی تئاتر و نمایش استان باید باز تعریف شود

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: افق پیش رو در حوزه تئاتر و نمایش استان قزوین، باید با حضور بزرگان و پیشکسوتان و فعالان این عرصه هدفگذاری و باز تعریف شده و کارها با قوت و جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین براتی، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در دیدار با جمعی از فعالان حوزه تئاتر و نمایش استان که در سالن جلسات این اداره کل انجام شد اظهارکرد: آنچه مایه افتخار و مباهات ادارات ارشاد در هر استانی است سبقه و تاریخچه فعالیت‌های فرهنگی و هنری هنرمندان و فرهیختگان همان استان می‌باشد؛ لذا اینطور می‌توان گفت که اداره ارشاد در حقیقت خانه هنرمندان و فعالان این حوزه و مکانی برای بیان دغدغه‌ها و خواسته‌های آنان است.

او افزود: استان قزوین از اندوخته‌های فرهنگی و هنری غنی و هنرمندان فاخر و برجسته برخوردار است که می‌توانند نام قزوین را با درخشش در صحنه‌های مختلف بر زبان‌ها جاری سازند و با تولید محتواهای مناسب در سطح جامعه نشاط‌آفرین باشند.

براتی گفت: برگزاری نشست‌هایی از این دست بستر مناسبی جهت گفت‌وگو و تعامل و بیان مطالبات و دغدغه‌های قشر هنرمند و فرهنگ‌دوست استان است که تلاش ما بر تداوم برگزاری اینگونه محافل بوده و از این امر استقبال می‌کنیم.

این مسئول ادامه داد: باید تلاش کنیم تا با انجام اقدامات موثر و پرهیز از حواشی، اخبار خوبی از فضای فرهنگی و هنری استان مخابره شود تا تصمیم‌گیرندگان در مرکز، بتوانند حمایت و پشتیبانی بیشتری از استان داشته باشند که بخشی از این امر معطوف فعالیت هنرمندان و فعالان این حوزه و بخشی دیگر منوط به عملکرد مناسب سیستم اداری اداره ارشاد استان است.

او یادآورشد: باید تجربیات گذشته، سنگ بنای اتفاقات و آغاز برنامه‌های خوب در آینده باشد و در این مقطع زمانی ضمن توجه به انتقادات و تلاش برای رفع موانع، بیشتر روی راهکارها و پیشنهادات موثر جهت برون رفت از مشکلات متمرکز شد.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بیان کرد: وظیفه خود می‌دانیم که با برگزاری نشست با فعالان حوزه تئاتر و نمایش، افق روشنی برای این عرصه ترسیم کنیم و کارهای به زمین مانده را پیگیری کرده و به سرانجام برسانیم.

براتی گفت: جشنواره نمایش، مهر سینما و دوسالانه خوشنویسی از جمله رویدادهای مهم فرهنگی هنری استان است که باید به کمک فعالان این حوزه ها به شکل ویژه جهت برگزاری باشکوه آن برنامه‌ریزی کرد.

این مسئول با بیان اینکه به لحاظ ساختاری اگر می‌خواهیم فرآیند موفقی در حوزه نمایش داشته باشیم باید زیرساخت‌های آن را هم مهیا کنیم توضیح داد: یکی از مهم‌ترین آن تدبیر جهت اتخاذ تصمیمات درست و پیگیری‌های مداوم جهت ایجاد فضای مناسب برای اجرای آثار هنری است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در پایان با تاکید بر رعایت اخلاق‌مداری اظهارکرد: افق پیش رو در حوزه تئاتر و نمایش استان قزوین، باید با حضور بزرگان و پیشکسوتان و فعالان این عرصه هدف‌گذاری و با تعریف شده و کارها با قوت و جدیت دنبال شود.

گفتنی است؛ در این جلسه در مورد مسائل مختلف پیرامون حوزه تئاتر و نمایش استان قزوین گفت‌وگو و تبادل نظر شد و در خصوص مشکلاتی همچون کمبود فضای مناسب جهت اجرای آثار نمایشی و ضرورت احداث مکان‌های استاندارد و حائز شرایط برای این امر؛ همچنین لزوم ساماندهی سریع‌تر انجمن‌های هنری و برگزاری انتخابات تاکید شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1817825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =