جشن مهر سینمای ایران؛ آغازی برای توجه همه جانبه به هنرمندان استانی

مهم‌ترین مسئله، توجه به سینمای ملی و شاخصه‌های آن است و باید تعیین کرد در چه جاهایی قرار است برای سینمای ملی سیاستگذاری درستی انجام داد که یکی از موارد آن همین توجه به سینماگران شهرستانی است. 

ماهرخ عباسپور: حسن نجفی فیلمساز پیشکسوت گفت: بحث مهم حضور سینماگران شهرستانی در پروسه سینمای ملی است که با حضور سینماگران شهرستانی در تولید آثار سینمایی محقق می‌شود که با تحقق این هدف می‌توان ادعا کرد که سینمای ملی داریم.

او ادامه داد: متاسفانه در دولت‌های قبل آنقدر درگیری‌های مختلف در بدنه سینما وجود داشته که این مسائل در این هیاهوها گم شده است و حالا راه‌اندازی جشن مهر سینمای ایران باید شروعی باشد جهت توجه همه جانبه به هنرمندان استانی.

کارگردان آسمان هشتم درباره لزوم و ضرورت برگزاری مراسم‌هایی برای تکریم و بزرگداشت هنرمندان باسابقه شهرستانی مانند جشن مهر سینمای ایران افزود: در این بحث تلویزیون هم باید حضور داشته باشد و با حمایت از تولید در شهرستان‌ها مشارکت در عدالت فرهنگی داشته باشند و با ترسیم نقشه راه میتوان از هنرمندان شهرستانی تقدیر داشت.

وی تاکید کرد: سازمان سینمایی پیشقدم تقدیر از هنرمندان خارج مرکز شده و اگر صداوسیما هم وسط بیاید و کمک کند برای حمایت از سینماگران شهرستانی و تولیدات آنها بدون شک در آینده شاهد اتفاقات خوبی در هنر شهرستان‌ها خواهیم بود.

۲۴۵۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1817930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =