استاندار البرز بر تکمیل تعهدات مدیران در ایجاد اشتغال تأکید کرد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تمامی مدیران استان باید در زمان مقرر نسبت به تکمیل تعهدات خود در حوزه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری اقدام کنند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در جلسه قرارگاه اشتغال استان البرز بر ضرورت ثبت اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه‌ها در سامانه مربوطه تأکید کرد و گفت: تمامی مدیران استان باید در زمان مقرر نسبت به تکمیل تعهدات خود در حوزه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری اقدام کنند.

وی از بانک‌های استان خواست تا روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بویژه مشاغل خانگی و توانمندسازی افراد کم برخوردار را تسریع کنند.

عبداللهی ادامه داد: شهرک‌های صنعتی استان همچنان به‌شدت نیازمند نیروهای متخصص و کارگران ساده هستند و از سوی دیگر با جمعی بسیاری از متقاضیان شغل مواجه هستیم.

وی گفت: ضرورت دارد با تجمیع نظرات و خرد جمعی چالش‌ها و حلقه مفقوده بین کارفرمایان در شهرک‌های صنعتی استان و کارجویان را حل کنیم.

استاندار البرز افزود: تمامی دستگاه‌های مسئول باید از روند اقدامات خود در جهت مهارت‌آموزی فارغ‌التحصیلان، ایجاد دفاتر کاریابی در شهرک‌های صنعتی، آشنایی دانشجویان از طریق حضور در واحدهای تولیدی و صنعتی و... را گزارش دهند.

وی گفت: ضرورت دارد در این رابطه نقاط ضعف احصا و رفع و نقاط قوت شناسایی، تقویت و اطلاع‌رسانی شود.

عبداللهی افزود: تداوم و سرعت‌بخشی به کاهش نرخ بیکاری در استان یک هدف بزرگ است که با هم‌افزایی، تعامل و وحدت بین مسئولان محقق خواهد شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1818561

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =