سفر سیدمحمد خاتمی به کوبا به روایت آیت الله هاشمی /وزیر اطلاعات بین رفتن و نرفتن مردد است

هاشمی‌رفسنجانی روز نهم مهر در مورد جلسه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین دیدار مهمی با علی فلاحیان نوشته‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی، متن خاطرات مرحوم آیت الله هاشمی در نهم مهر ماه سال ۱۳۷۹ را بخوانید؛

پیش‌ازظهر، کمیسیون زیربنایی [مجمع تشخیص مصلحت نظام] جلسه داشت. سیاست‌های کلی بخش مسکن، مطرح و بحث در کلیات بود. سیاست‌های مسکن از سال ۱۳۴۶ تاکنون و تغییرها توضیح داده شد. بعدازظهر، آقای [علی] فلاحیان [وزیر اسبق اطلاعات] آمد. مشورت‌ کرد، در مورد موضع‌گیری در خصوص رفتن یا نرفتن به کمیسیون امنیت ملی مجلس‌ که قرار است او را برای توضیحات دعوت کنند. ترجیح‌اش این است که نرود و متقابلاً علیه آنها ادعا مطرح کند و توضیحات زیادی در مورد مواضع گروه‌ها و شرایط گذشته و حال اطلاعات داد.

از حصر آیت الله منتظری تا اصرار برای کاندیداتوری در خاطرات آیت الله هاشمی

در فلسطین، درگیری میان مردم و سربازان اسرائیل زیادتر شده و گفته می‌شود، تاکنون ۱۵ نفر شهید شده‌اند و ۸۰۰ نفر مجروح‌اند. آقای [سیدمحمد] خاتمی [رئیس‌جمهور] به کوبا رفته، ولی مطلب مهمی از مذاکرات مخابره نشده است. یک مقام روسی گفته که زباله‌های اتمی نیروگاه بوشهر، باید به روسیه برود. قرار شد، آقای [غلامرضا] آقازاده [رئیس سازمان انرژی اتمی]، برای توضیح بیاید.

در یوگسلاوی، مخالفان [اسلوبودان] میلوشویچ [رئیس‌جمهور یوگسلاوی]، به اعتراضات ادامه می‌دهند و گفته شده‌ که برای او از روسیه، تقاضای پناهندگی شده‌ که یوگسلاوی را ترک کند. اتحادیه اروپا، نتوانسته درباره عرضه ذخایر استراتژیک نفت به توافق برسد و قیمت نفت هم در حال نزول است. دیشب و امشب، نم‌نمی‌ باران در جماران داشتیم.

۲۷۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1819693

برچسب‌ها