فرماندار شوش برتوسعه طرح های گردشگری در این شهرستان تاکید کرد

فرماندار شوش با تاکید بر ضرورت اجرای طرح ها و برنامه های گردشگری در این شهرستان گفت: توسعه طرح ها و برنامه های گردشگری در شوش رونق اقتصادی این منطقه را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محسن حویزه فرماندارشهرستان شوش در بازدید از موزه ، قلعه باستان شناسی و محوطه میراث جهانی شوش ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه میراث فرهنگی در توسعه شهر خواستار توجه مضاعف به مقوله گردشگری در راستای رونق اقتصاد منطقه شد.

وی همچنین در نشست با کارشناسان میراث فرهنگی ضمن اعلام رضایت از عملکرد و فعالیت هایی که اخیرا مجموعه میراث فرهنگی شهرستان در دست اجرا و اقدام دارد، تاکید کرد مسائل و برنامه های پیشنهادی میراث در کمیته گردشگری شهرستان که با حضور مسئولین دستگاه های مرتبط تشکیل خواهد شد بررسی و پیگیری شود.

در این نشست تخصصی همچنین ضمن تاکید در خصوص گردشگری آبی بر اهمیت این موضوع و توانمندی های حائز اهمیت شهرستان در این حوزه هفت طرح گردشگری آبی جهت سرمایه گذاری توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان ارائه گردید که به دستور فرماندار مقرر شد به صورت ویژه مراحل اجرایی این طرح ها پیگیری شود.

مهندس علی بویری رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان در زمینه امکانات رفاهی و اقامتی در سطح شهرستان و موضوعات مرتبط با مجوز احداث هتل آپارتمان، راه اندازی مهمانسرا و اقامتگاه های بومگردی،گذر گردشگری و بازارچه صنایع دستی و رویدادهای فرهنگی و مذهبی نیز مطرح و گزارشی از روند اجرایی و اقدامات صورت گرفته گزارش عملکردی را در این جلسه ارائه نمود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1822269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =