قزوین در طرح جوانی جمعیت با کمبود زمین مواجه است

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در خصوص طرح جوانی جمعیت در استان قزوین با کمبود زمین مواجه هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیدعلی هاشمی، مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با حضور در جلسه علنی شورا که به منظور افزایش تعاملات فی‌مابین این اداره، شورا و مدیریت شهری قزوین برگزار شد، ضمن اعلام آمادگی بر همکاری و تعامل بیشتر برای پیشبرد اهداف اظهارکرد: این جلسات باعث مطرح شدن بسیاری از مطالباتی که ممکن است از نگاه ما مغفول مانده باشد می‌شود و با هم‌اندیشی و پیگیری مسایل می‌توانیم شهری آباد از همه ابعاد را برای مردم بسازیم.

او افزود: در حال حاضر نهضت ملی مسکن پروژه بسیار سنگینی است که زمان زیادی را صرف آن می‌کنیم و به دلیل رفع مشکلات باید ارتباطات گسترده‌ای را با تهران داشته باشیم.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقطه نظرات اعضای شورا به بیان اقدامات این اداره در پیگیری موضوعات مطرح شده پرداخت و گفت: در جلسه‌ای که اخیرا با معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و با حضور معاون عمرانی استانداری قزوین داشتیم پروژه‌های بلوار شهید انصاری و زمین‌های هفت سنگان مورد بررسی قرار گرفت و پیرامون هر کدام از این پروژه‌های پیشنهاداتی مطرح شد.

این مسئول همچنین در خصوص ساماندهی ورودی‌های شهر نیز توضیح داد: ساماندهی ورودی‌های قزوین هم در حد حرف بوده است و باید در این خصوص جلسات تخصصی در سطح وزارتخانه داشته باشیم تا بتوانیم به یک جمع‌بندی برسیم، در مجموع این آمادگی و همراهی از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان وجود دارد که در ساماندهی ورودی‌های شهر با شهرداری قزوین همکاری داشته باشد.

او با اشاره به حل مشکلات اراضی عظیمیه، افزود: در این حوزه استاندار محترم به شدت پیگیر موضوع بود و امیدواریم تا پایان ماه آینده دستگاه خدمات‌رسان آب و برق انتخاب پیمانکار را انجام دهند.

مدیر کل راه وشهرسازی استان قزوین اظهارکرد: اگر برای حل مشکل عظیمیه ورود نمی‌کردیم این زمین‌ها ممکن بود خرد شده و به افراد زیادی فروخته شود که در آینده با مشکلات زیادی مواجه می‌شدیم.

هاشمی همچنین از همکاری این اداره کل در رفع مشکلات مربوط به تامین زمین برای مساجد، احداث پمپ بنزین‌های کم‌جا و سایر مطالبات مطرح شده خبر داد و گفت: با تعامل و همکاری و برگزاری نشست‌های مشترک می‌توانیم بسیاری از موضوعات را حل و فصل کنیم.

این مسئول همچنین با اشاره به اینکه پروژه‌های بازآفرینی می‌تواند برای شهرداری و راه وشهرسازی درآمدزا باشد، توضیح داد: در این حوزه می‌توان با برنامه‌ریزی و ایجاد پروژه‌های محرک قدم‌های خوبی برداشت.

او همچنین در خصوص اعطای زمین در طرح جوانی جمعیت، افزود: در خصوص طرح جوانی جمعیت در استان قزوین با کمبود زمین مواجه هستیم، همچنین طی ۳سال اخیر ۳پروژه بزرگ به وزارت راه و شهرسازی اعم از نهضت ملی، اهدای زمین به خانواده‌های ۳فرزندی و خانواده‌های چهار فرزندی واگذار شد.

هاشمی گفت: تعدادی از روستاها به عنوان مناطق مورد نظر اجرای طرح جوانی جمعیت انتخاب شده‌اند و برنامه‌ریزی مناسب برای تامین زیرساخت‌ها صورت گرفته است.

مدیر کل راه وشهرسازی استان قزوین همچنین درخصوص مسکن خبرنگاران نیز اظهارکرد: قرار بود لیست افراد متقاضی به ما اعلام شود، بر این اساس می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌سازی مهرگان، زمین جهت ساخت مسکن به خبرنگاران واگذار کنیم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1823711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =