۵ نفر
۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۵
یامگا تاریخ ساز استقلال شد

ورزش سه نوشت: بازیکن فرانسوی استقلال رکورد خاصی را به نام خودش ثبت کرد.

کوین یامگا مهاجم فرانسوی استقلال با گلی که مقابل هوادار به ثمر رساند به برترین گلزن خارجی این باشگاه در تاریخ لیگ برتر تبدیل شد، او که در دو فصل حضور خود در استقلال 10 گل در فصل اول و 7 گل در فصل دوم به ثمر رسانده بود، در سومین فصل متوالی موفق شد برای آبی پوشان گلزنی کند و با 18 گل در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد.

پیش از این شیخ دیاباته با 17 گل به طور مشترک با کوین یامگا در صدر لیست گلزنان خارجی استقلال در لیگ برتر حضور داشت که با گل بازیکن فرانسوی استقلال مقابل هوادار این عنوان به تنهایی در اختیار کوین یامگا قرار گرفت.

با مرور نام گلزنان خارجی استقلال، این عنوان حداقل تا چندین سال در اختیار کوین یامگا قرار خواهد داشت چرا که تمام بازیکنانی که در لیست گلزنان خارجی استقلال حضور دارند، احتمال حضور مجدد آنها در تیم استقلال خیلی کم است و شاید در سالهای آینده یک خارجی جدید بتواند با حضور ادامه در استقلال به این رکورد خاص نزدیک شود.

او با 18 گل در رتبه دوازهم برترین گلزنان تاریخ استقلال در لیگ برتر هم قرار دارد، و یامگا با به ثمر رساندن یک گل دیگر به تعداد گلهای وریا غفوری، علی سامره و سجاد شهباززاده خواهد رسید، او با 2 گل دیگر می تواند تعداد گلهای خود را به ارسلان مطهری برساند و در رتبه 8 ام گلزن ترین بازیکنان تاریخ استقلال برساند.

لیست گلزنان خارجی استقلال در طول تاریخ لیگ برتر به شرح زیر است:

کوین یامگا (18 گل)
شیخ دیاباته (17گل)
فابیو جانواریو (7گل)
گوران یرکوویچ (6 گل)
جیلوید ساموئل، سرور جباروف، آیاندا پاتوسی، مامه تیام (4 گل)
جائلسون داسیلوا، پروپچیچ، جاسم کرار، رودی ژستد (3گل)
آگوستین گیلائوری، هوار محمد، ویسنته آرزه (2گل)

رافت قلی اف، سان جان اورسویچ، راجر فابریتسیو، بوبکر کبه، ولید علی، رینالدو کورزادو، رودریگو توزی،طارق همام، لئوناردو پادوانی (1گل)

کوین یامگا با توجه به اینکه حداقل تا پایان این فصل همراه استقلال خواهد بود و پنالتی زن اول استقلال در مسابقات این تیم است می تواند آمار گلهای خود را افزایش دهد و با اختلاف بیشتری در صدر لیست گلزنان این تیم قرار بگیرد.

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1827266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =