تماس تلفنی قالیباف با رئیس مجلس ملی الجزایر درباره آخرین تحولات غزه

ایسنا نوشت: محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس مجلس ملی الجزایر از آمادگی مجلس شورای اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح روسای مجالس کشورهای اسلامی برای بررسی راهکارهای عملی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین خبر داد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در تماس تلفنی با «ابراهیم بوغالی» رئیس مجلس ملی الجزایر درباره آخرین تحولات و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت‌وگو کرد.

او در ابتدای این تماس تلفنی از مواضع و نقش الجزایر در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی به‌ویژه اقدام اخیر مجلس این کشور در حمایت قاطع از مردم مظلوم فلسطین تشکر و قدردانی کرد.

گفت‌وگوی تلفنی ابراهیم رئیسی و نخست وزیر هند درباره حمله اسرائیل به غزه

رئیسی: آتش بس فوری در غزه برقرار شود /السودانی: باید با فشار به اسرائیل، این تجاوز و کشتار متوقف شود

قالیباف با اشاره به همکاری خوب هیئت‌های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و الجزایر در نشست اخیر اتحادیه بین المجالس جهانی در آنگولا، بر اقدامات مناسب دو کشور در حمایت از مردم بی دفاع فلسطین در نشست مذکور تاکید کرد و گفت: در شرایط کنونی و با توجه به حملات غیرانسانی رژیم کودک‌کش صهیونیستی علیه زنان و کودکان مظلوم فلسطینی باید برای توقف حملات ظالمانه این رژیم غاصب در نوار غزه اقدام فوری میان کشورهای اسلامی انجام شود.

رئیس مجلس در همین راستا به همتای الجزایری خود یادآور شد: مجلس شورای اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح روسای مجالس کشورهای اسلامی برای بررسی راه‌کارهای عملی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آمادگی کامل دارد.

ابراهیم بوغالی رئیس مجلس ملی الجزایر ضمن تقدیر از مواضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمان‌های فلسطین بر حمایت کشور متبوعش از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد و گفت: الجزایر کشور آزادی خواهان و انقلابیون است. از این رو مواضع ما در حمایت از آرمان‌های فلسطین و احقاق حقوق مردم این سرزمین برای همیشه ثابت و قاطع است.

رئیس مجلس ملی الجزایر با اشاره به نشست اخیر مجمع عمومی بین المجالس جهانی در آنگولا افزود: با توجه به نسل‌کشی مردم مظلوم فلسطین و کوچاندن اجباری آنان از سرزمین مادری خودشان، متاسفانه در این نشست اقدام جدی و جدیدی از سوی برخی کشورهای اسلامی مشاهده نشد.

وی در پایان ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در تهران بر توقف هرچه سریعتر جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و بررسی راهکارهای عملی برای کمک به مردم غزه تاکید کرد.

علوی :اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در مسأله فلسطین اتفاق نظر دارند

همچنین به نقل از مهر سید احمد علوی عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به وحدت رویه همه جریانات سیاسی در خصوص فلسطین در کشور، اظهار داشت: موضوع فلسطین موجب وحدت جهان اسلام شده است و می‌توان گفت یکی از دلایلی که بحث صلح ابراهیم مطرح شد، احساس خطری بود که دشمنان از وحدت جهان اسلام داشتند.

وی افزود: سران رژیم صهیونیستی بعد از مطرح کردن صلح ابراهیم سعی کردند با سران کشورهای عربی ارتباط برقرار کنند تا وحدت جهان اسلام حول محور فلسطین را بر هم بزنند.

علوی با اشاره به تاکید امام خمینی (ره) و نیز مقام معظم رهبری بر آرمان فلسطین و همچنین نام‌گذاری روز قدس توسط امام راحل، گفت: صهیونیست‌ها برای اینکه مسأله فلسطین سبب اتحاد بین شیعه و سنی نشود و این وحدت رویه را در ایران به هم بزنند، تلاش کردند تا افرادی را به‌کار بگیرند تا بگویند در ایران وحدت نظر نیست اما هرگاه موضوع فلسطین مطرح می‌شود در داخل کشور جریان‌های مختلف سیاسی اعم از جریان‌های اصولگرایی و اصلاح طلبی بر روی این موضوع محکم و متحد ایستادند.

افراد اثرگذار جناح‌های سیاسی به میدان آمدند

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به همبستگی و اتحاد جریان‌های سیاسی در ایران در موضوع طوفان الاقصی، بیان کرد: در ماجرای طوفان‌الاقصی بار دیگر وحدت را بین جریان‌های سیاسی شاهد بودیم و ملاحظه کردیم افراد تأثیرگذار در هر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب محکم پای این موضوع به میدان آمدند.

وی ادامه داد: در جریان اصولگرایی احزابی مثل جامعتین یعنی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز، حزب موتلفه اسلامی، جبهه پایداری، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و … و در جریان اصلاح طلب نیز احزاب افراد تأثیرگذار ورود کردند و حتی جریان‌های دیگری نیز با اعلام مواضع نشان دادند که در موضوع حمایت از فلسطین تردیدی ندارند و آرمان حضرت امام (ره) همچنان جاری و ساری است.

سید احمد علوی تاکید کرد: اگر می‌بینیم که بعضی افراد اکنون با کلام و نوشتار خود در موضوع حمایت از فلسطین تردیدی ایجاد می‌کنند، این‌ها نه متعلق به جریان اصولگرایی هستند و نه اصلاح طلب لذا باید خودشان بگویند از کدام جریان هستند.

حتی اقلیت‌های مذهبی حامی فلسطین هستند

وی اذعان کرد: در موضوع فلسطین نه تنها جریان‌های سیاسی دارای وحدت کلمه هستند، بلکه جریان‌ها و اقلیت‌های مذهبی درون کشور نیز بر حمایت از فلسطین تاکید دارند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: امروز در کشورهایی مانند اردن، مصر و عربستان که برای آنها صهیونیست‌ها نقطه هدف بوده است، ملاحظه می‌کنیم که ملت‌ها نسبت به این موضوع واکنش تندتری داشتند و تطهیر رژیم صهیونیستی در جهان اسلام موفق نبوده است و اگر کسی این تلاش را صورت می‌دهد باید مشخص کند که بر چه اساس و مبنایی این موضوع را پیگیری می‌کند.

۲۷۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1834146

برچسب‌ها