فارس نوشت:

محمد دهقان تاکید کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یکی از مترقی‌ترین قوانین جهان است که توانسته کارآمدی بالای نظام جمهوری اسلامی را نشان دهد و اگر هم قرار است اصلاحی در این قانون صورت گیرد، ساز و کارهای خاص را طبق همین قانون دارد و این اصلاح نهایتا با تدبیر مقام معظم رهبری خواهد بود.قانون اساسی خود ظرفیت اصلاح را دارا می باشد.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهاراتی که روز گذشته به نقل از وی در ارتباط با اقدامات دفتر مقام معظم رهبری در بررسی اصلاح قانون اساسی مطرح شده بود، گفت: این مطالب نظر شخصی بنده و برخی کارشناسان بود و ارتباطی با دفتر مقام معظم رهبری نداشت.گرچه ممکن است این کارشناسان رفت و آمدی هم با این دفتر داشته باشند.ولی لزوما نظر آنها نظر دفتر معظم له نیست و مطالبی که منسوب به مقام معظم رهبری و دفتر ایشان است را باید همین مرجع رسمی اعلام کند.
دهقان گفت: ممکن است برخی از کارشناسان حقوقی در خصوص اصلاح ساختار سیاسی نظام اظهارنظرهایی داشته باشند و بعضی از این افراد هم با دفتر معظم‌له ارتباطی داشته باشند، اما معنای آن این نیست که دفتر به صورت مستقیم ساختار سیاسی کشور و قانون اساسی را بررسی کرده باشد. معنای این اقدام، اصلاح نوسازی نظام نیست.
 وی یادآور شد: تاکنون کارشناسان از جمله نمایندگان مجلس و دولت و شورای نگهبان در ارتباط با حیطه وظایف قانونی و اختیارات قوا با هدف رفع اختلافات سلیقه ای جلساتی داشته‌اند، اما این جلسات الزاما برای برای اصلاح ساختار سیاسی قانونی اساسی نبوده است.
وی مجددا تاکید کرد: مطالبی که روز دوشنبه خبرگزاری فارس اعلام کرده نظر دفتر مقام معظم رهبری نبوده و دیدگاه شخصی وی می باشد.
29219
کد خبر 183865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۷
  8 0
  آیا پارادوکس کلامی ایشان در همین متن پیدا نیست؟
 • بی نام IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۳
  0 0
  مزخرف است