فارس نوشت:

یک روزنامه صهیونیستی از سناریوی رژیم صهیونیستی برای حذف ملک "عبدالله دوم" پادشاه اردن به منظور دستیابی به اهداف خود از جمله قرار دادن اردن به عنوان وطن جایگزین فلسطینیان خبر داد.
 روزنامه صهیونیستی"یدیعوت آحارونوت" در مقاله‌ای به قلم "گدعون عوفر" نویسنده چپ‌گرای اسرائیلی خلاصه‌ای از گزارش مرکز"ترومن" وابسته به دانشگاه عبری قدس تحت عنوان" انقلاب سوریه و بازتاب‌های آن در منطقه عربی و روند صلح" را منتشر کرد.
 
نویسنده در این مقاله می‌نویسد که مهم‌ترین بخش این گزارش مربوط به فصل سوم آن تحت عنوان" اردن در کجای معادلات آینده قرار دارد؟" است.
 
گدعون سپس سوالی را درباره مصلحت اسرائیل در رهایی از شر ملک عبدالله دوم مطرح می‌کند و برای پاسخ به این سوال به مقاله‌ای که روزنامه واشنگتن پست تحت عنوان"اگر عبدالله دوم به دست اردنی‌ها ترور شود، چه اتفاقی می‌افتد"، اشاره می‌کند که یک هفته قبل از انتشار این گزارش منتشر شده بود. 
 
به گفته این نویسنده مشکل با حذف ملک عبدالله حل خواهد شد و با حذف وی تاریخ درگیری در منطقه نیز با ایجاد وطن جایگزین فلسطینیان در اردن تغییر خواهد کرد.
 
گدعون می‌نویسد که اهمیت این قضیه تنها از این جهت نیست که عبدالله دوم فردی ملی‌گراست که ارتباطی به غرب و اسرائیل ندارد بلکه مسئله ترور وی نتایج بسیار با اهمیتی دربر خواهد داشت.
 
وی سپس در خصوص اجرای سناریوی ترور عبدالله اینگونه می‌نویسد: طبعا عملیات ترور اینگونه جلوه داده خواهد شد که به دست اردنی‌ها و گروهی از عشایر بدوی اردن صورت گرفته است و رسانه‌های خبری اردن نیز این خبر را به صورت انحرافی پوشش خواهند داد به گونه‌ای که به نظر برسد که این گروه خائن بوده‌اند.
 
این مقاله یک روز پس از قرار گرفتن بر روی خروجی پایگاه یدیعوت آحارونوت از این سایت برداشته شد.
51 261

کد خبر 183950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =