پاسخ کنایه‌آمیز مربی تیم ملی به انتقادات جواد خیابانی

ورزش سه نوشت: حمید مطهری گفت: کریمی هم از بازیکنان خوب و توانمند است و آن روز، روزش نبود و نتوانست وظایفی که کادر فنی (به وی) داده بود را در تیم اجرایی و عملیاتی کند.

اظهارنظرهای مختلف درباره نمایش تیم ملی مقابل ازبکستان ادامه دارد.
شب گذشته حمید مطهری مربی تیم ملی فوتبال روی خط برنامه مجله ورزش به سئوالات مجری درباره نگرانی‌های ایجاد شده درباره تیم ملی پاسخ داد.

سوال اول: نیمه دوم بازی با تیم ملی ازبکستان چه اتفاقی افتاد و نگرانی برای جام ملت‌های آسیا به وجود آورد؟

ما یک نیمه اول فوق العاده مقابل ازبکستان داشتیم و موردهایی که تمرین کرده بودیم از جمله ارسال از کانال‌های کناری، عمق حریف، فضای بین خطوط را استفاده کردیم و به گل رسیدیم. همچنین ما در جام کافا هم با تیم ازبکستان بازی کردیم و می‌دانستیم رو به پیشرفت هستند و مهره‌های خوبی مثل شومودوروف و مارشاریپوف دارند که همه در لیگ‌های معتبر بازی می‌کنند و می‌دانستیم که بازی سختی داریم و فضای ورزشگاه به صورتی بود که در نیمه دوم کار را برای ما سخت کرد، اما ما نقاط ضعفی داریم که از آن آگاه هستیم.

سوال بعدی: برای رفع این نقطه ضعف چه کرده‌اید؟
نمی‌شد تیمی بدون نقطه ضعف باشد . همه این موارد را واقف هستیم و داریم روی این مشکلات می‌کنیم، اما بدانید که تیم‌های ملی در فیفا دی‌ها تایم کمی دارند و ما در ۸ روز ۲ بازی داریم و بحث ریکاوری و بازسازی را در نظر بگیرید و هماهنگی و هارمونی هم باید ایجاد کنیم و این کار را سخت می‌کند. تیم ازبکستان در نیمه دوم واقعا خوب بازی کرد و ما یک مقدار تغییر تاکنیک هم دادیم، اما فایده نداشت.
کسانی که ریزبینانه فوتبال را دنبال می‌کنند می‌دانند که نسبت به تاکتیک حریف ضد تاکتیک زدیم و پوزیشن بازی خود را عوض کردیم و دوباره جواب نگرفتیم. آسیب دیدگی قدوس یک مقدار ریتم بازی تیم را بهم زده بود. مسئله‌ای که خیلی بر روی آن تاکید داریم فشردگی طولی تیم ملی در دفاع و حمله هست. بازی اول با روسیه حدود ۳۰ متر بوده است، اما اکنون به ۲۵ متر و استانداردهای جهانی رسیده است . این مسائل را هم باید ببینیم و پیشرفت‌هایی که در ساختار داریم را باید در نظر داشته باشیم.

سوال دوم: تیم ملی بعد از مصدومیت قدوس پلن B داشت؟
صددرصد، مگر می‌شود شما پلن B نداشته باشید، اما یک موقع تفکراتی که شما دارید جواب نمی‌دهد. همه بازیکنان ما سطح بالا و خوب کار می‌کنند، اما یک روزهایی خوب و بد دارند. ریتم بازی ما در دست قدوس بود. نوع بازی سامان به صورتی است که مانند موجی که به ساحل می‌آید خیلی پرفشار و پرشدت و یک موقع هم آرام است. این اتفاقی که افتاد و علی کریمی جایگزین قدوس شد و کریمی هم از بازیکنان خوب و توانمند است و آن روز، روزش نبود و نتوانست شرایط و وظایفی که کادر فنی و در راس آن قلعه نویی داده بود را در تیم اجرایی و عملیاتی کند.
ما یک نیمه برابر تیم ازبکستان خوب نبودیم و خودمان هم می‌پذیریم.

سوال سوم: کارشناسانی مثل جلال چراغپور از حفره دفاع میانی تیم ملی انتقاد کرده‌اند.
مگر ۲ دفاع وسط ما در یک نیمه بازی نکردند پس این حفره کجا بود؟ یک مقدار مسائل فنی و یک مقدار مسائل غیر فنی دخیل است و جو ورزشگاه که اتفاق می‌افتد. ازبکستان هم تیم خوبی است و نیمه اول بازی ما با این تیم را دیدید که تیم ما ۵۷ درصد مالکیت توپ داشته است. تنها تیم‌هایی که برابر ازبکستان توانستند درصد مالکیت بالایی داشته باشند تیم‌های آمریکا و مکزیک بودند و آن هم در خانه خودشان این درصد را داشتند. ما در جوی بازی کردیم که فوق العاده سنگین بود و کسانی که تجربه بازی در خانه حریف داشته باشند می‌دانند . آن‌ها هم کار کردند و پیشرفت کردند و اینطوری نیست که ما همه چیز را نادیده بگیریم.

سوال چهارم: در جام ملتها تیمهای قویتر از ازبکستان حضور دارند. آیا نباید نگران باشیم؟
تمام تیم‌ها سرمایه گذاری و هزینه کردند و خیلی از جاها می‌بینم که کارشناسان می‌گویند چرا با تیم‌های بزرگ بازی نمی‌کنیم، آقایان مگر شرایط مالی فدراسیون فوتبال و تحریم‌ها را نمی‌دانید! پس چرا این انتقادات را می‌کنید که چرا با آرژانتین بازی نمی‌کنید؟ ما خیلی مشتاق هستیم و قلعه نویی بارها نامه زدند که ما بتوانیم با تیم‌های بزرگ دنیا بازی کنیم، اما تا به امروز این اتفاق رخ نداده و عملی نبوده است.

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1840504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =