رسانه‌های رژیم صهیونیستی: شهرک‌نشین‌های شمال از بازگشت هراس دارند

ایسنا نوشت: برخی رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این رژیم نگران است که حزب‌الله لبنان از موشک‌های قدرتمند برکان خود در مرزهای شمال فلسطین اشغالی استفاده کند.

به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) اذعان کردند، استفاده مقاومت اسلامی لبنان-حزب‌الله از موشک‌های «برکان» دارای کلاهک‌های سنگین در بمباران مناطق شمالی (فلسطین اشغالی)، در واقع پیشرفت مهمی در نوع سلاح‌های مورد استفاده این حزب است.

طبق گزارش این رسانه‌ها، موشک برکان توانایی‌های حزب‌الله در ایجاد تهدیدی جدی برای اهدافی نظامی و غیرنظامی در اراضی اشغالی را یادآوری می‌کند.

همچنین این رسانه‌های عبری زبان اذعان کردند، «تا زمانی که حزب‌الله با چنین قدرت آتشی و داشتن موشک‌هایی در این حجم، بتواند شهرک‌های نزدیک به مرزهای شمالی را تهدید کند، تردیدهایی در خصوص امکان بازگشت شهرک‌نشین‌ها به خانه‌هایشان وجود دارد».

رسانه‌های رژیم صهیونیستی در ادامه تاکید کردند، بازگشت شهرک‌نشین‌ها به خانه‌هایشان در نزدیکی مرزهای لبنان نیازمند تضمین‌هایی است که مهم‌ترین آنها دور کردن نیروهای گردان الرضوان از این مرزها است.

طبق گزارش این رسانه‌ها، حزب‌الله چهارم نوامبر موشک‌های برکان را به پایگاهی نظامی در شمال اراضی اشغالی شلیک کرد.

حزب‌الله لبنان بیستم نوامبر نیز مسئولیت شلیک موشک‌های برکان به پایگاه «برانیت» ارتش رژیم صهیونیستی واقع در شمال اراضی اشغالی را بر عهده گرفت، این حمله تلفاتی نداشت؛ اما خسارات گسترده‌ای را به محل اصابت موشک‌ها وارد کرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی در معرفی این سلاح اعلام کردند، برکان در واقع یک موشک با برد ۱۰ کیلومتر است که با کلاهک جنگی بسیار سنگینش که وزن مواد منفجره آن به حدود ۱۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم می‌رسد، شناخته می‌شود و می‌تواند در شعاع ۱۵۰ متری از محل اصابتش ویرانی بزرگی را برجای بگذارد.

این رسانه‌ها در ادامه گزارش دادند: تخمین می‌زنیم حزب‌الله امروز زرادخانه بزرگی از این موشک‌ها و چه بسا چندین هزار عدد از آنها را در اختیار داشته باشد و به احتمال زیاد، حزب‌الله خود توانایی تولید این موشک‌ها را دارد، احتمالا حزب‌الله در راستای هدف قرار دادن اهداف واقع در نزدیکی مرزهای لبنان، از این موشک‌ها به دو شکل استفاده کند، اولی برای بمباران شهرک‌ها و دومی برای بمباران پایگاه‌های نظامی «اسرائیل» یا نقاط تجمع نظامیان آن.

طبق گزارش رسانه‌های یاد شده، اگر جنگی فراگیر آغاز شود، احتمال دارد حزب‌الله از موشک‌های برکان برای بمباران نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در خاک لبنان با تمرکز بر رزمایش‌های زمینی در مناطق مدنظر استفاده کند.

همچنین این رسانه‌های عبری زبان، حضور برکان در مرزهای شمالی را نشانه مرحله جدیدی از تحولات تهدیدهای حزب‌الله دانستند.

مقاومت اسلامی لبنان از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر، در پاسخ به حملات مستمر رژیم اشغالگر صهیونیستی به غزه و تداوم حملاتش علیه روستاهای جنوبی لبنان، پایگاه‌های نیروهای اشغالگر در طول مرزهای لبنان-فلسطین را با تسلیحات مناسب از جمله موشک‌ برکان هدف قرار داد.

رسانه‌های این رژیم اشغالگر اخیرا به شکلی گسترده از نگرانی محافل این رژیم در مورد جبهه شمالی و حضور حزب‌الله در آنجا صحبت و تاکید کردند که این جبهه به منزله چالش بزرگی برای رژیم اشغالگر است.

این رسانه‌ها در ادامه نسبت به افزایش توانمندی‌های نظامی حزب‌الله و ادامه نفوذ پهپادهایی از لبنان به داخل اراضی اشغالی ابراز نگرانی کردند.

پیش از این نیز برخی رسانه‌های این رژیم از وجود فاجعه‌ای اقتصادی در شهرک‌های واقع در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1841066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =