تلاش برای ساخت یک فضای شهری انسان محور ضروری است

رئیس کمیسیون عمران، فنی و امور زیربنایی شورای اسلامی شهرکرد گفت: تلاش برای ساختن یک فضای شهری انسان محور بجای سیستم ماشین محور با توجه به افزایش جمعیت، میزان تردد خودروهای شخصی و ... امری ضروریست و حل این معضل بصورت کلان مورد توجه وزارت کشوراست.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین استان چهارمحال وبختیاری، فرشاد چراغپور در نطق پیش از دستور دویست‌ و سی‌ویکمین جلسه‌ علنی شورای اسلامی شهرکرد با تأکید بر اینکه ضروری است بافت مرکزی شهر پیاده محور باشد، گفت: در اجرای طرح پیاده‌راه میدان ۱۲ محرم تا میدان فردوسی باید تسریع و این پروژه هرچه سریعتر عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون عمران، فنی و امور زیربنایی شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته کار مطالعاتی طرح آغاز شده است، افزود: برای ساخت این پیاده راه به شاخص‌های ترافیکی و شهرسازی مطابق با استانداردها توجه ویژه‌ای شده است.

وی بیان داشت: تلاش برای ساختن یک فضای شهری انسان محور بجای سیستم ماشین محور با توجه به افزایش جمعیت، میزان تردد خودروهای شخصی و ... امری ضروریست و حل این معضل بصورت کلان مورد توجه وزارت کشور بود.

چراغپور بیان داشت: دستوری مبنی بر تبدیل معابر سواره به پیاده راه‌ها در هسته مرکزی تجاری و تاریخی مراکز استان‌ها با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر صادر گردید و از چند سال اخیر در کل کشور اقدامات و طرح های زیادی با همکاری نهادهای مرتبط در این زمینه صورت گرفته است.

لایروبی، پاکسازی کانال‌ها و مسیل‌های شهر در دستور کار ستاد بحران شهرداری قرار گیرد

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهرکرد گفت: باتوجه به فصل بارندگی‌ها و برخی آب گرفتگی‌ها در سطح شهر، لزوم لایروبی کانال‌ها و مسیل‌های سطح شهر به جهت جلوگیری از آبگرفتگی‌های شهری مؤثر و پیشگیری ازحوادث آبگرفتگی‌ها است که می‌طلبد در دستور کار قرار ستاد بحران و معاونت خدمات شهری شهرداری قرار گرفته و اقدامات لازم را انجام دهد.

چراغپور ادامه داد: همچنین با توجه به شروع فصل سرما و شرایط آب و هوایی استان، تسریع در اجرا و اتمام پروژه‌های عمرانی باقی مانده در سال ۱۴۰۲ لازم است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =