خاتمی انتقاد کرد، رئیس قوه قضاییه پاسخ داد/بازخوانی خاطرات هاشمی رفسنجانی

شرق نوشت: در خاطرات آیت الله هاشمی در تاریخ ۷ آذر سال ۷۹ آمده است: به دفترم رفتم. تا شب به‌ کارها و مطالعه پرداختم. در رسانه‌های داخلی و خارجی، توجه زیادی به اظهارات دیروز آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رئیس‌جمهور]، در مورد وجود تخلف از قانون اساسی و عدم قدرت جلوگیری برای رئیس‌جمهور و نیز عدم‌ گزارش به مردم در سه سال و نیم گذشته شده است.

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی‌رفسنجانی در خاطرات روز هفتم آذر روایتی از انتقاد خاتمی نسبت به عدم رعایت قانون اساسی و بی‌قدرتی رئیس‌جمهوری در این حوزه انتقاد را مطرح کرده و از واکنش‌ها به این اظهارات جنجالی نوشته‌است.

در خاطرات آیت الله هاشمی در تاریخ ۷ آذر سال ۷۹ آمده است:

جواد امام: مگر بالاتر از آقای هاشمی رفسنجانی داشتیم، ایشان را هم ردصلاحیت کردند /خالص سازها فرقه هستند نه جریان سیاسی

بحران پیچیده در آمریکا به روایت آیت‌الله هاشمی/ اسرائیلی‌ها، حلقه محاصره را بر مردم تنگ‌تر کرده‌اند

به بیمارستان قلب رفتم. آقایان دکترها [احد] میلانی، [مجید] ملکی، [فریدون] نوحی، [ایرج] ناظری، [سیدمحمود] طباطبایی و [باقر] لاریجانی بودند. فاطی هم آمده بود. قرار بود، برای بار سوم تست با تالیوم بشوم که پس از گرفتن نوار قلب و مشورت‌ گفتند، نیازی نیست و نظر دادند که باید آنژیوگرافی بشوم. به روز پنج‌شنبه موکول کردند. ضمناً از نظر شورای نگهبان در مورد خلاف‌شرع بودن پیوند اعضای مرگ مغزی‌ها به زنده‌ها، ناراحت بودند. تعجب این است که شورای نگهبان، این نظر را بعد از چند ماه از تصویب قانون و عدم مخالفت شورای نگهبان و ابلاغ قانون، اعلان می‌کند.

به دفترم رفتم. تا شب به‌ کارها و مطالعه پرداختم. در رسانه‌های داخلی و خارجی، توجه زیادی به اظهارات دیروز آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رئیس‌جمهور]، در مورد وجود تخلف از قانون اساسی و عدم قدرت جلوگیری برای رئیس‌جمهور و نیز عدم‌ گزارش به مردم در سه سال و نیم گذشته شده است. بعضی روزنامه‌های جناح راست، به شدت به آقای خاتمی تاخته‌اند که چرا از عدم اجرای بسیاری از اصول دیگر قانون‌اساسی‌که اجرای آن از وظایف دولت است، ناراحت نیست و فقط به اصل مربوط به مطبوعات چسبیده و از افراط و تخلف مطبوعات، چرا ناراحت نیست و رسانه‌های چپ، فقط آن را نقل کرده‌اند؛ به عنوان اعتراض به جناح راست که به رهبری هم بر می‌خورد. خارجی‌ها از عدم قاطعیت رئیس‌جمهور و برخورد انفعالی ایشان گفته‌اند و از جناح لیبرال و هم از ضعف مدیریت آقای خاتمی، انتقاد شده است.

آقای [سیدمحمود هاشمی] شاهرودی، رئیس قوه قضائیه هم جواب داده است که نباید قانون اساسی علیه جریان‌های سیاسی قرارگیرد و سوءاستفاده شود. اجتماع دیروز [دفتر] تحکیم وحدت در دانشگاه امیرکبیر و اهانت به قوه قضائیه و شورای نگهبان و شعارهای منفی هم مورد انتقاد شدید جناح راست است. بن‌بست انتخابات آمریکا باقی است و سخت‌تر می‌شود. سیل در انگلستان، اندونزی، فیلیپین و تایلند، تلفات زیادی گرفته است.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =