شکار ماه کامل از پنجره فالکون ۹/ فیلم

ماه نوامبر یا ماه بیور، دومین ماه کامل سال ۲۰۲۳ است که تصاویر آن توسط عکاسان در سراسر جهان در روز دوشنبه (۲۷ نوامبر) به ثبت رسیده‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به گفته اخترشناسان، ماه کاملی که در ماه نوامبر رخ می‌دهد، «ماه بیور» نامیده می‌شود. این نام از تمدن‌های باستانی ساکن آمریکای شمالی گرفته شده‌است، که مشاهده کردند در طول این پدیده، سگ‌های آبی پس از جمع‌آوری غذای کافی برای زنده ماندن در فصل زمستان به خواب زمستانی می‌روند. ماه کامل نور کافی برای پناه گرفتن و در امان ماندن در طول خواب زمستانی در اختیار آنها قرار می‌دهد.

افسانه ماه کامل نوابر چیست؟/ عکس

علاقه مندان به نجوم اغلب این داستان را بازگو می‌کنند که چگونه تمدن‌های باستانی در ماه کامل ماه نوامبر در جنگل‌ها تله می‌گذاشتند تا سگ‌های آبی را برای غذا بگیرند. در چند هفته آخر سال، برخی از این حیوانات به دام افتاده برای دو منظور استفاده می شدند؛ غذا و پوشاک. خز آن‌ها برای ایجاد لایه‌هایی از لباس که به انسان کمک می‌کرد در ماه‌های سرد زمستان گرم بماند، برداشته می‌شد.

اگر این هفته تماشای ماه را در شکوه کامل خود از دست داده‌اید، این تصاویر به شما کمک می‌کند تا آنچه را که از دست داده‌اید، دوباره به دست آورید و برای ماه کامل بعدی و آخرین سال ۲۰۲۳، ماه سرد دسامبر، که در ۲۶ دسامبر طلوع می‌کند، آماده شوید.

کن کرمر از Space UpClose، ماه کامل بیور را در حالت بمباران عکس که از پرتاب موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس که حامل ۲۳ فضاپیمای استارلینک بود، هنگام بلند شدن از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال فلوریدا در ۲۷ نوامبر ۲۰۲۳ ثبت کرد.

رابی سیدنی، عکاس، نیز ماه کامل بیور را در حالی که به نظر می‌رسید بالای خانه اپرای سیدنی در سیدنی، استرالیا است، شکار کرد.

شکار ماه کامل از پنجره فالکون ۹/ فیلم

ماه بیور بر اساس شرایطی که تحت آن ظاهر می‌شود، چهره‌هایی به خود می‌گیرد. برای مثال، در سانفرانسیسکو، تایفون کوسکون، عکاس خبرنگار، ماه کامل بیور را بر فراز زندان متروکه آلکاتراز که با رنگ نارنجی چشمگیر می‌درخشد، شکار کرد.

شکار ماه کامل از پنجره فالکون ۹/ فیلم

ماه بیور زمانی که بر فراز شهر نیویورک تجلی می‌کرد، ظریف‌تر و محدودتر بود، از میان ابرها به اوج رسید و به‌عنوان یک دیسک نقره‌ای با لبه‌های تقریباً نازک ظاهر شد. روزنامه نگار گری هرشورن، ماه کامل بیور را در مقابل نورهای درخشان شهری که هرگز نمی خوابد، ثبت کرد.

شکار ماه کامل از پنجره فالکون ۹/ فیلم

عکاس لورنزو دی کولا شاهد "توهم ماه" بر فراز کوه مونته پرنا در ایتالیا بود که باعث شد ماه کامل در مقایسه با کوه هایی که از پشت آن بیرون آمده، بسیار بزرگ به نظر برسد.

شکار ماه کامل از پنجره فالکون ۹/ فیلم

منبع: space

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =