واکنش به همجنس‌بازی در اروپا و آمریکا در تریبون نماز جمعه/ کثافت‌کاری‌هایی در زندگی بشر به‌وجود آوردند/ مسائل اقتصادی برای فرار از فرزندآوری موجه نیست

خطیب‌های نماز جمعه این هفته در شهرهای مختلف به موضوع فرزندآوری، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و حمله دوباره رژیم صهیونیستی به غزه و … پرداختند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ائمه جمعه سراسر کشور در پشت تریبون نمازهای جمعه این هفته ۱۰ آذرماه به موضوعاتی چون از سرگیری دوباره حملات رژیم صهیونیستی به غزه و مردم فلسطین، انتخابات اسفندماه ۱۴۰۲، دغدغه ازدواج جوانان، روز دانشجو و ..پرداختند.

به گزارش ایسنا، «اله‌نور کریمی‌تبار» امام جمعه ایلام با بیان اینکه انتخابات اسفندماه مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری سرنوشت‌ساز است، در نظام جمهوری اسلامی مجلس شورای اسلامی، از شان و منزلت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: مشکلاتی که امروز در جامعه وجود دارد با تدوین قانون و نظارت بر اجرای آن توسط دستگاه قانون‌گذار حل‌شدنی است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گشودن گره مشکلات جامعه، نقشی تأثیرگذار دارند.

خطیب نماز جمعه تهران: حل المسائل کشور تفکر بسیج است و با آن می‌توان به همه آرزوها و مقاصد رسید

علم‌الهدی: مردم در موضوع حجاب ایستادگی کنند/ رهبری درباره بدحجابی به‌صراحت اعلام موضع کردند و این کار را جرم سیاسی خواندند

امام جمعه ادامه داد: دشمن تلاش زیادی کرد تا با خیال خام خود با ایجاد فتنه در سال ۱۴۰۱ نظام اسلامی را سرنگون کند؛ اما در نهایت با عجز و ناتوانی خود پی برد و اقرار کرد؛ اما این دشمن طبیعتاً آرام نخواهد نشست و در هر زمان و هر مکانی که بتواند نیش زهرآلود خود را بر پیکر نظام و ملت وارد خواهد کرد.

کریمی‌تبار تصریح کرد: مشارکت مردم در انتخابات و حضور در پای صندوق رای در مقیاس جهانی و نظام بین‌الملل، بهترین شاخص برای مقبولیت حاکمیت است و پشتیبانی مردم از نظام اسلامی مهم‌ترین مؤلفه و بهترین ابزار برای ایفای نقش بازدارندگی در برابر دشمنان نظام و ملت است.

وی گفت: دشمن تبلیغات گسترده‌ای انجام خواهد داد تا مشارکت مردم را در پای صندوق‌های رای کاهش دهد و انتخابات را تحریم کند و کسانی که ناخواسته بلندگوی استکبار شده‌اند و برای عدم مشارکت در انتخابات تبلیغ می‌کنند، مراقب باشند که فریب دشمنان نظام و مردم را نخورند.

کریمی‌تبار تأکید کرد: گرانی، تورم، بیکاری و مشکلات در جامعه وجود دارد، راهکار این است که به انداز رای خود در تعیین سرنوشت خود و کشور، عزت و استقلال خود، نقش‌آفرین باشیم؛ چون اگر بی‌تفاوت شدیم به‌عنوان یک گناه بزرگ سرنوشت تلخی در انتظار ما خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تصریح کرد: شورای نگهبان افرادی عادل، خبره، باتجربه و مجتهد هستند و دین خود را به دنیای دیگر نمی‌فروشند و بر اساس قوانین جاری، صلاحیت‌ها را تأیید یا رد خواهند کرد و این امر در تمام انتخابات کشور وجود داشته و دارد و قطعاً ملاک بر اساس قانون است.

کریمی‌تبار تأکید کرد: پیشنهاد ایران این است که در سرزمین فلسطین، اهل فلسطین با هر دینی و مذهبی می‌توانند پای صندوق‌های رای بیایند و نوع حاکمیت خود را انتخاب کنند؛ اما مهاجرین غاصبی از کشورهای دور و نزدیک به این سرزمین مهاجرت کرده‌اند، نباید در سرنوشت فلسطین و فلسطینیان دخالتی داشته باشند.

دانشجو عمق مطالبه گری را بداند

همچنین سید عبدالنبی موسوی فرد، امام جمعه اهواز گفت: آرمانخواهی و مطالبه گری دو انتظار از دانشجویان است. آرمانخواهی باید در همه عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، علمی باشد. یک دانشجو اهتمام به پیشرفت علمی کشور و واقع بینی در آرمانخواهی را داشته باشد. دانشجو باید عمق مطالبه گری را بداند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند قطعا مردم غزه پیروز هستند. امروز رژیم صهیونیستی التماس برای تمدید آتش بس می کند. آنها سه هدف عمده داشتند گفتند سربازان آموزش دیده را می بریم و سربازانمان را آزاد می کنیم. کل عالم علیه آنها بلند شد و باورشان نمی شد.

امام جمعه اهواز گفت: یکی از مسائل مطرح در خانواده بحث فرزندآوری است. براساس آیات قرآن مسائل اقتصادی برای فرار از فرزندآوری موجه نیست. خداوند روزی همه موجودات را تامین می کند.

وی با بیان اینکه ما از فرهنگ ناب قرآن کریم فاصله گرفته ایم، گفت: امروزه هم زن هم مرد جزء سرمایه های یک کشور است. آنانی که دنبال فرهنگ منحط غرب هستند فرزندان خود را بخاطر ترس از فقر می کشند.

نسبت به نسل‌کشی در غزه بی‌تفاوت نباشیم

از سوی دیگر، لطف‌الله دژکام امام جمعه استان فارس با اشاره به در پیش‌رو بودن روز نیروی دریایی گفت: نقش شیراز در بحث دریایی به صورت تاریخی بسیار مهم بوده است.

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه امسال در پایان سال انتخابات مجلس شورای اسلامی را داریم، گفت: از هم‌اکنون کسانی که صلاحیت دارند و خودشان را شایسته ورود به میدان می‌دانند، بیایند و دیگران هم به فکر باشند و افراد شایسته را شناسایی کرده و افراد مناسب این قضیه را به میدان بفرستند و دائما مردم باید نظارت کنند و این‌گونه نباشد که یک بار نظارت کنیم و تمام، بدون نظارت دائمی مردمی مجلس و دولت خوبی نخواهیم داشت چون شیطان هست و دائما می‌خواهد فریب دهد و چه کسی باید جلوی آن را بگیرد؟ نظارت همه مردم که امر به معروف و نهی از منکر در مسائل حکومتی کنند و همه مراتب امر به معروف انجام شود و همه روی این قضیه کار کنند تا در اسفند ماه بتوانیم انتخابات خوبی که نشان از بصیرت مردم و نظارت دقیق مردمی بر کار کشور دارد، برگزار کنیم.

دژکام ادامه داد: در صحنه‌های بین‌المللی نظیر این چیزهایی پیش می‌آید، اینکه ما انسانیت خود را فراموش کنیم و چشممان را ببندیم و فقط به فکر خودمان باشیم مسلما مطلوب نیست گرچه برخی‌ها از روی انگیزه‌های پلید سیاسی این حرف‌ها را می‌زنند مثلا اگر می‌بینیم ۸ هزار کودک کشته شده‌اند، بیخیال باشیم و به فکر خود باشیم آیا انسانی است؟ اگر بیش از ۵ هزار زن با بمب سوخته و تکه تکه شده‌اند بگوییم به ما چه و به فکر خود باشیم، قشنگ است؟ بنده نمی‌گویم دخالت کنیم یا خیر و تصمیم‌گیری سیاسی نمی‌کنم اما آیا انسان هستیم یا خیر؟ می‌شود انسان باشیم و دلمان نسوزد؟ کسانی که با دید روشن فکری برای حیوان ارزش قائل می‌شوید برای آدم که زیر بمب فسفری کشته می‌شود، حق قائل نمی‌شوید؟ با این تحلیل‌ها، خجالت بکشند و اینکه چه کار کنیم بماند، عرض بنده این است، بی‌تفاوت نباشیم که اگر کسی بی تفاوت بود، انسانیتش زیر سئوال است. بعد از دلسوزی اینکه چه کار کنیم ضابطه دارد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در مقابل ما تمدن غربی براساسی پایه نهاده شده که خانواده در آنجا دچار تزلزل بسیار شده است، گفت: به اصطلاح آنان خانواده‌های پست مدرن، از دو همسر هم جنس شکل می‌گیرد و رسماً ازدواج می‌کنند و اکنون اخیراً این بحث را دارند که چطور صاحب فرزند شوند و کثافت‌کاری‌هایی در زندگی بشر به بار آورده‌اند که رسوایی آن تا ابد برای تمدن اروپایی و آمریکایی خواهد ماند.

دژکام ادامه داد: ما سوای اینکه از نظر دینی خودمان موظف به تشکیل خانواده اسلامی هستیم در این نبرد بین تمدنی هم باید پیروز از میدان بیرون بیاییم از این جهت توجه به مسائل خانواده یک موضوع بسیار مهمی است که هیچ‌کدام از ما نباید از آن غفلت کنیم.

وی گفت: مسئولیت‌پذیری که رکن و نتیجه اصلی تشکیل خانواده است، دنباله ازدواج رسمی و شرعی به وجود می‌آید.

امام جمعه شیراز ادامه داد: در مرحله بعدی مدیران، بزرگان و ریش سفیدهای اجتماع باید بزرگتری کنند. در مرحله دیگری مسئولان و مدیران هستند که وظایفی دارند. وقتی سیاست‌های کلی نظام می‌شود یعنی رهبر معظم برای مجموعه دولت و حاکمیت در بحث ازدواج وظیفه و مسئولیت تعیین کرده است، وظیفه همگانی است.

وی با بیان اینکه به صورت کلی در سطح جامعه اسلامی از بین مکلفان کسی نیست که مورد خطاب این آیه نباشد و همه موظف هستند و این را باید به شکلی ترویج کنیم و پای اقدام و عمل بیاییم، گفت: برای تشکیل خانواده اسلامی تشویق‌های زیادی در دین ما شده است. گفته‌اند راه رفتن انسان مجرد و عزب در زمین سنگین است و سعی کنید ازدواج شود. گفته‌اند کسی ازدواج کرد نمازش قیمت پیدا می‌کند و... که همه تشویق است. تشویق برای اینکه سن ازدواج ما بالای ۳۰ سال نرود.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: پزشکان در زمینه باروری و فرزندآوری می‌گویند بهترین سن برای فرزندآوری بین ۲۰ تا ۳۵ سالگی است، بعد از آن می‌شود صاحب اولاد شد، اما بچه کسی که در این سن جوانی به دنیا می‌آید از نظر سلامت، قدرت و جهات مختلف بسیار متفاوت است و ما کاری کردیم که هنوز در این سن ازدواج نکرده است و باید خیلی تغییر در برنامه‌های خود بدهیم.

رژیم صهیونیستی با هماهنگی آمریکا و اروپا عمل می‌کند

به روایت فارس، حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به حمله امروز رژیم صهیونیستی به غزه اظهار کرد: آمریکا و اروپا این هفته به طور مدام تکرار می‌کردند که آتش بس در غزه باید تمدید شود. اما رژیم صهیونیستی از صبح امروز از زمین و هوا به غزه حمله کرد و تا حال نزدیک به ۳۰ انسان بی‌گناه از جمله اطفال جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: هیچ تردیدی نیست که رژیم صهیونیستی با هماهنگی آمریکا و اروپا عمل می‌کند و بدون اجازه آن‌ها ساکنی را حرکت نمی‌دهد؛ چون تمام نیازهای مالی و تجهیزاتی خود را از آن‌ها می‌گیرد و لذا آنچه می‌بینیم یک نفاق بزرگ برای جنایات بزرگ است یعنی تمام این جنایات باید به پای آمریکا و اروپا نوشته شود.

نمیانده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: رژیم صهیونیستی با جنایات امروز ثابت کرد که به هیچ سخن، وعده و سلوک این نظام خبیث اطمینان نیست و این حقیقتی است که ۱۴۰۰ سال قبل قرآن از آن خبر داده است! خداوند فرموده مشرکین هیچ وقت به عهد و پیمان خود درباره مسلمانان عمل نمی‌کنند. می‌فرماید در ظاهر خوب حرف می‌زنند که مسلمان‌ها را راضی کنند ولی قلب آن‌ها نیت شوم دارد طبق آیات قرآن یهود و نصاری اگر به ما مسلط شوند قطعاً قوانین بین المللی را در حق ما رعایت نمی‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگر از خطبه‌ها تشریح کرد: رژیم صهیونیستی میلیاردها دلار پول خرج کرده بود تا از ذهن جهانیان فراموش شود که اسرائیلی‌ها از جای دیگر به فلسطین آمده‌اند و فلسطین یک کشور اشغال شده است اما حمله حماس تمام زحمات آنها را بر باد داد و تازه کل جهان نه تنها فهمید که این رژیم یک رژیم اشغالگر است بلکه فهمید در جنایت، رتبه اول دنیا را دارد.

وی ادامه داد: آمریکا، آلمان، فرانسه و انگلیس این روزها اهانت بسیار وحشتناکی به شعور جهانیان کردند. آنها در چهل روز بمباران رژیم صهیونیستی، قوی‌ترین بمب‌ها و سلاح‌ها را به این رژیم غاصب دادند و با صراحت با آتش بس مخالفت کردند و حالا از همه جلوتر با هواپیماها و با کشتی مساعدات انسانی به غزه می‌فرستند تا چهره خون ریز و زشت خود را با این امور بپوشانند.

عاملی تصریح کرد: اهل تحقیق می‌گویند اجناس اهدایی آنها قطعاً آلوده به ویروس‌های خطرناک است چون این‌ها در این چهل روز به خون فلسطینی‌ها تشنه بودند آمریکا از یک طرف ۳ میلیارد دلار به اسرائیل داد فقط به خاطر اینکه در کوچاندن غزه مصرف شود و حالا آن را انکار می‌کند و می‌خواهد به اهالی غزه کمک‌های انسانی بکند.

وی اضافه کرد: آمریکا و اروپا باید بداند که چهره بین‌المللی آنها در حادثه غزه چنان خراب شده که ده‌ها سال طول می‌کشد تا آن را ترمیم کنند همه فهمیدند که آنها به خون مسلمان‌ها تشنه هستند و مفاهیمی مثل دموکراسی آزادی حقوق بشر همه سرپوش برای کینه تمام نشدنی آنها علیه مسلمان‌هاست. در حمله آمریکا به عراق پانصد هزار نفر طفل شهید شدند آن زمان وزیر خارجه آمریکا به نام مادلین آلبرایت گفت:« نیم میلیون طفل عراقی هزینه بسیار ارزانی برای خلاص شدن از شر صدام است !!!»

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =