توصیه علم‌الهدی به نمایندگان زن در مجلس: در حوزه‌هایی که نماینده مرد کمتر می‌توانند در آن فعالیت کنند، متمرکز شوید

تسنیم نوشت: امام جمعه مشهد گفت: یکی از تأکیدات ما به بانوان نماینده استان در مجلس آن است که حوزه عملکردی خود را متمرکز بر حوزه‌هایی بدانند که آقایان نماینده کمتر می‌توانند در آن فعالیت کنند.

سید احمد علم‌الهدی در دیدار با مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی که امروز به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی برگزار شد، با تأکید بر اینکه کار نمایندگان استان در مجلس باید نفع مستقیم برای آحاد ملت و به‌خصوص مردم خراسان رضوی داشته باشد، گفت: کار عمده یک نماینده در شرایط فعلی آن است که برای مردم در سطح استان و شهرستان‌ها روشنگری کند. این یک حقیقت است که مجلس در مقام قانون‌گذاری قرار دارد و نفع مصوبات وکلای ملت باید متوجه آحاد ملت در سراسر کشور شود اما در هر شرایط نباید از یاد ببرید که شما نماینده مردم مشهد و شهرستان‌های استان خراسان رضوی هستید و بنابراین مسئولیت راهبردی یک نماینده آن است که متمرکز بر رفع چالش‌های محلی باشد.

علم‌الهدی: مردم در موضوع حجاب ایستادگی کنند/ رهبری درباره بدحجابی به‌صراحت اعلام موضع کردند و این کار را جرم سیاسی خواندند

علم‌الهدی: آمریکا سال‌هاست اطراف کشور ما مثل سگ پارس می‌کند/ از ترس بسیج جرئت نزدیک‎ شدن به این ملت را ندارد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، دو قطبی‌سازی را مهم‌ترین آسیب در کمین ایران اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مراقب باشید در آستانه انتخابات، فضای کشور دوقطبی نشود. این استان سرزمین علی ابن موسی‌الرضا(ع) و این کشور، مملکت امام زمان(عج) است و هیچ تفاوتی ندارد که هم‌وطن گرفتار شما همسو با جریان شما یا مخالف با آن است. به فرموده رهبر معظم انقلاب، این مجلس، انقلابی و متدین است و بنابراین، شایسته آن است که افزایش درآمدهای دولت و توانگری قوه مجریه، نفع آشکار و مستقیم برای مردم داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از نگرانی‌های موجود این است که به بهانه پیشگیری از تخلف انتخاباتی و تبلیغات پیش از موعد، نمایندگان فعلی مردم استان در مجلس نیز متوقف شوند و از فعالیت و تلاش برای گره‎گشایی از کار مردم دست بکشند. این را بدانید که حل مشکلات مردم، کار نظام است. اگر گره از کار مردم باز کردید، باید بدانید برای انقلاب کار کرده‌اید پس باید تلاش کنید، خسته نشوید و این کشور را با اولویت قرار دادن شهرستان‌ها و حوزه‌های انتخابیه خود بسازید.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یکی از تأکیدات ما به بانوان نماینده استان در مجلس آن است که حوزه عملکردی خود را متمرکز بر حوزه‌هایی بدانند که آقایان نماینده کمتر می‌توانند در آن فعالیت کنند. قوانین حمایت از حقوق بانوان، مسئله جوانی جمعیت و اموری از این قبیل، جزو چالش‌هایی است که اگر هم آقایان نماینده به آن توجه کنند اما هیچ‌کس به اندازه بانوان نماینده، اشرافیت و قدرت عملکرد در آن را ندارد.

وی تأکید کرد: این یک فرصت فوق‌العاده است که در شرایط فعلی، در قوای سه‌گانه و سایر نهادهای حاکمیتی هیچ‌کس دغدغه‌ای جز رسیدگی به مشکلات کشور ندارد. از این همکاری و تعامل چندجانبه استفاده کنید و کار مردم را پیش ببرید.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =