کیفر خواست متهم اصلی قتل جوان میبدی صادر شد/ عکس

ایرنا نوشت: رئیس کل دادگستری استان یزدگفت: پس از دستگیری قاتل جوان میبدی در کمتر ۱۵ ساعت، کیفر خواست متهم اصلی نیز قبل از برگزاری مراسم هفتمِ مقتول صادر شد.

غلامعلی دهشیری در این زمینه افزود: پس از تلاش مضاعف ضابطین امنیتی و انتظامی برای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمین حادثه مذکور، دستگاه قضایی نیز رسیدگی خارج از نوبت با هدف تشفی آلام جامعه را در عین التزام دقیق به موازین دادرسی، رعایت حقوق متهم و تعیین وکیل تسخیری در دستور کار قرار داد.

وی اظهار کرد: با حضور اکیپ بازسازی صحنه، تشخیص هویت، جمع آوری دقیق ادله و مستندات، کالبد شکافی جسد همراه با اقاریر صریح متهم ، کیفرخواست متهم در کمترین زمان ممکن صادر شد.

این مقام قضایی، تصریح کرد:‌ این قتل دارای ابعاد پیچیده قضایی و اطلاعاتی نیست و به همین سبب با تلاش مجموعه قضایی کیفرخواست صادر و در کمترین زمان ممکن در دادگاه کیفری یک استان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

کیفر خواست متهم اصلی قتل جوان میبدی صادر شد/ عکس

وی خاطرنشان کرد: این نوع جرائم خشن که جنبه هیجانی دارد یک خانواده را داغدار کرده است و خانواده دیگر را در اضطراب قصاص نفس قرار می دهد.

رئیس کل دادگستری استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از دادستان عمومی و انقلاب و بازپرس ویژه قتل مامور به شهرستان میبد، پلیس اگاهی شهرستان و استان، مقام های قضایی، اجرایی و امنیتی و بسیجی استان، گفت: در این فقره قتل، پیام به موقع و آرامش بخش امام جمعه شهرستان میبد حضرت آیت الله اعرافی و تلاش های بی شائبه سایر مسئولین محلی و صبوری و همراهی اهالی میبد، موجب تشفی خاطر خانواده داغدار و سایر مردم منطقه شد.

شامگان نهم آذر در پی یک درگیری در حاشیه شهر میبد و یک نزاع جمعی یک جوان میبدی به کام مرگ فرو رفت و یک جوان دیگر نیز در بیمارستان به سر می برد و عوامل دیگر این نزاع اکنون در انتظار رسیدگی قضایی قرار دارند؛ انتظار می رود دادگاه کیفری یک استان با دقت و سرعت لازم و دادرسی عادلانه و منصفانه حکم قانونی و مقتضی را صادر کند.

میبد در ۵۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

رای پرونده «سپیده رشنو» اعلام شد

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =