هوگوچاوز در پیامی به محمود احمدی نژاد از تعویق دیدارش با رییس جمهور کشورمان ابراز تاسف کرد.

به گزارش خبرآنلاین رییس جمهور ونزوئلا در پیام خود با اشاره به آزادی دو کوهنورد آمریکایی توسط ایران گفت: چقدر خوشحال شدم که توانستم به لطف میانجی‌گری به موقع دوست خود شین‌پن (Sean Penn) سهم هر چند مختصری در این رویداد داشته باشم.
در متن پیام هوگوچاوز آمده است:
برادرم
محمود احمدی‌نژاد
رییس‌جمهوری اسلامی ایران
به نمایندگی از مردم ونزوئلا، سلام و درود گرم و برادرانه مرا پذیرا باش. همچنین احترامات فائقه، تحسین برانگیز و مملو از محبت ما را به ملت قهرمان و استوار ایران نثار کن و به آن‌ها بگو که دلاوری و شجاعت تاریخی، عزت و شرافت درخشان شما را ارج نهاده و گرامی می‌داریم.
بنده نخستین فردی بودم که از تعویق دیدارت از ونزوئلا که قرار بود در تاریخ 24 سپتامبر گذشته انجام گیرد، ابراز تاسف کردم. هم‌اکنون می‌خواهم از این‌که وضعیت بغرنج مربوط به روند بهبودی سلامتی‌ام را در نهایت عطوفت درک نمودی، از تو تشکر کنم و صمیمانه بگویمت که: تو را ای برادر برای همیشه می‌فهمم و درک می‌کنم.
سیمون رودریگز، متفکر بزرگ و آموزگار سیمون بولیوار ازادیخواه سرشناس در نامه‌ای معروف به تاریخ 1827 به وی می‌گفت: ای دوست، به عقیده من کسی که از لحاظ فیزیکی، ذهنی و اخلاقی با من همدل و همزبان باشد، محبت خود را به من اظهار می‌نماید.
این سخنان آگاهانه را برای خود تعمیم می‌دهم تا بدین شکل برجستگی‌ رفاقت و دوستی‌ام را با تو ابراز نمایم. به طور مشابه ضروری است تا عینیت یافتن این عبارات را در کلام پیامبر بزرگوار حضرت محمد(ص) یادآور شوم که می‌فرمود: هر فردی شخصیتی مشابه دوستی خود دارد، لذا باید دوستان خود را به نحو احسن انتخاب نماییم. به همین دلیل همواره خداوند لایزال را از این‌که از محبت و دوستی‌ات برخوردارم، شکر می‌گویم؛ خداوند رحمان و بلند مرتبه‌ای که ما را هدایت می‌کند؛ که ما را از لحاظ فیزیکی، ذهنی و اخلاقی در خط مقدم مبارزه برای حیات و بر ضد فنا و نابودی، با یکدیگر متحد ساخته است.
به تو اطمینان خاطر می‌دهم که در کمتر از چند هفته حضورت را در وطن سیمون بولیوار خوش‌آمد می‌گویم. این دیدار ائتلاف استراتژیکمان را تحکیم خواهد بخشید. اتحاد نمونه و بی‌نظیر که در دنیای کنونی ایجاد نموده‌ایم. ایران و ونزوئلا در مسیر پهناور و پربار همکاری و تعاون حرکت می‌کنند و نشان می‌دهند که هنگامی که دوستی میان ملت‌ها واقعی باشد هیچ فاصله‌ای میان آن‌ها وجود ندارد؛ هنگامی که اراده‌ها براساس واقعیات و اصول، به جنب و جوش در می‌آیند.
قصد دارم از فرصت استفاده کرده و از سخنانت در سازمان ملل متحد تقدیر نمایم. بار دیگر با همراهیت صدای دلیرانه ایران را همچون چالشی بزرگ در برابر امپریالیسم به گوش شنیدیم، فریادی که با انعکاس آن، صدای تمامی ملت‌هایی که خودخواهان تعیین سرنوشت کشورشان هستند، از آن قوت گرفت. تمامی ملت‌هایی که برای سرانجامی به مراتب انسانی‌تر مبارزه می‌کنند. صدای تو با تمام نیرو و توان برای آن‌که از جانب تمامی ما سخن بگویی و حقایق ما را به زبان برانی، برفراز (سازمان ملل متحد) طنین‌انداز شد.
دوست من، برادر عزیزم
پس از آن‌که از آزادی دو جوان آمریکایی ""Joshua Fattal و "Shane Bauer" که به اقدام برای جاسوسی مظنون شناخته شده بودند، مطلع گشتم، دستم را بر روی قلبم گذاشتم و به خودم گفتم که هنوز هم مسوولانی هستند که سنت سخاوت و مردانگی را فراموش نکرده و شرافت انسانی را ارج نهاده و محفوظ نگاه می‌دارند.
چقدر خوشحال شدم که توانستم به لطف میانجی‌گری به موقع دوست خود شین‌پن (Sean Penn) سهم هر چند مختصری در این رویداد داشته باشم.
هوگوچاوز فرییاس
212219
کد خبر 184610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  8 2
  واقعا به این میگن یه رئیس جمهور زیرک و فرصت طلب و وطن دوست!!خوب میدونه برای جلب پول و سرمایه ایران چجوری زبون بازی کنه و تملق کی رو بگه...خوب ایرادی بهش وارد نیست اونم برای پیشرفت مملکتش اینجوری زبون بازی میکنه!!
 • بدون نام IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  9 1
  اشک تو چشام جمع شد!
 • امید US ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  15 0
  دوستی و حمایت های آقای چاوز از جلاد لیبی قذافی هم بر اساس همین احساسات انسانی بود؟
 • همایون IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  6 0
  سیاست بازی امان از این هوگو کوچولو
 • بدون نام US ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  10 2
  از کمونیست متنفرم ....
 • مجيد IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  10 1
  اين بابا تكليفش با خودش معلوم نيست.از يه طرف زار ميزنه براي قذافي از اين طرف دست دوستي به ما دراز ميكنه!مشكوكه آقا.مشكوك!