قیمت کلنگی‌ها در بازار مسکن تهران + جدول

اقتصاد نیوز نوشت: آمارهای بانک مرکزی از معاملات مسکن در آبان سال جاری نشان می‌دهد که بناهای بالای ۲۰ سال ساخت، ۲۱ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

بررسی‌ بازار خانه‌های کلنگی در تهران نشان می‌دهد که شاهد افزایش عرضه خانه‌های کلنگی در مناطق مختلف پایتخت نسبت به سال‌های گذشته هستیم.

بر اساس آمار رسمی، سهم این خانه‌ها در بازار مسکن افزایش یافته اما گفته می‌شود که اکثریت این خانه‌ها به منظور تأمین زمین برای ساخت‌وساز خریداری نمی‌شوند و قصد خریداران آن سرمایه‌گذاری است؛ مالکان کلنگی‌ها نیز همچون گذشته تمایلی به مشارکت با سازنده‌ها را ندارند و اکثریت فروشنده شده‌اند.

آمارهای بانک مرکزی از معاملات مسکن در آبان سال جاری نشان می‌دهد که بناهای بالای ۲۰ سال ساخت، ۲۱ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

در آبان ماه سال گذشته نیز، این ساختمان‌ها سهم ۲۰ درصدی از کل معاملات صورت گرفته تهران را داشتند و این در حالی است که در ۵ سال گذشته و در آبان سال ۱۳۹۸، آپارتمان‌هایی با قدمت بالای ۲۰ سال، تنها ۹ درصد از کل معاملات را در برگرفته‌اند و از آن روز سهم معاملات بناهای زیر ۵ سال عمر بنا و نوساز، با کاهش همراه بوده است.

آپارتمانی بازسازی شده با ۱۰۲ مترمربع زیربنا و سن بنایی بالای ۳۰ سال در محله سلسبیل، ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در محله الهیه، ساختمانی کلنگ دو طبقه مجموعا با ۳۳۰ مترمربع زیربنا و ۲ کله بدون مشرف، ۱۸۰ میلیارد تومان به فروش می‌رسد. در باغ فیض، برای فروش بنایی کلنگلی با ۲۱۰ مترمربع مساحت، ۴۲ میلیارد تومان ۴۲ میلیارد تومان تعیین شده است.

photo_۲۰۲۳-۱۲-۱۶_۱۰-۰۳-۵۰

۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1849441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =