نامه رئیس کمیسیون بهداشت مجلس به وزیر رئیسی درباره مازوت‌سوزی

ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نامه ای به وزیر نیرو گفت که افزودن مازوت به خوراک های نیروگاهی و کارخانه های صنعتی، بیش از آنچه یار باشد، بار جسم و جان است.

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نامه‌ای به علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو نوشت: احتراماً موضوع تشدید آلودگی هوا و افزایش بیماری های ناشی از آن که هر ساله در این موسم، موضوع روز محسوب شده و پیرامون آن ده‌ها مصاحبه برای اقناع افکار عمومی انجام می‌شود، به شدت به اعتماد مردم و ارزیابی آنان از میزان تعصب مسئولان به سلامت جامعه آن هم در این برهه که داروهای عادی نیز بعضا حکم کیمیا یافته، آسیب می‌زند.

وی در بخش دیگری از نامه خود نوشته با بیان این که «افزودن مازوت به خوراک های نیروگاهی و کارخانه های صنعتی، بیش از آنچه یار باشد، بار جسم و جان است» افزوده است که برای رفع حاجت زودگذر نباید به زیان کلی تن داد و اصل را فدای فرع کرد.

شهریاری همچنین این پرسش را مطرح کرده است که «این ماجرای آلاینده‌ها واقعا چه زمان از جامعه ما که افتخارش تمسک به بزرگترین منادی سلامت یعنی اسلام عزیز است رخت برخواهد بست و در فصل پاییز، تیتر اول رسانه ها و موجب تعطیلی مراکز فرداساز یعنی مدارس، دانشگاه‌ها و بعضا ادارات نخواهد شد؟»

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1850117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =