روایت مشاور رهبر انقلاب درباره صدور فرهنگ مقاومت از غرب آسیا تا آمریکای جنوبی

فارس نوشت: مشاور رهبر انقلاب گفت: در جنگ غزه، رژیم کودک کش صهیونسیتی بدون حمایت آمریکا حتی یک روز هم نمی توانست ادامه جنگ دهد. آمریکایی هایی که حقوق بشرشان تمام عالم را پر کرده بود، دیدید که قطع نامه را وتو کردند.

سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه، ۲۸ آذرماه)‌ در همایش نقش بسیج و قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس گفت: از فرمان فرمانده معظم کل قوا برای راه‌اندازی نهضت خاطره‌گویی هفت سال می‌گذرد و امروز هشتمین همایش کلاس نهضت فصلی خاطره‌گویی است. سخنرانی‌های خوبی در این نهضت خاطره‌گویی شنیدیم و باید از همه این عزیزان تشکر کنم.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی افزود: هدف ما ساختن نسل جوان است زیرا ۵۲ درصد جمعیت ما زیر ۴۰ سال است که جنگ و انقلاب را ندیده‌اند و ما با این نهضت خاطره گویی می‌خواهیم تجارب گرانقدر دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که هر دو رویداد تاریخی و بی نظیر هستند را به جوانان انتقال دهیم.

پیش‌بینی وزیر دفاع درباره آینده اسرائیل/ رژیم صهیونیستی کاملاً ساقط می‌شود

استقرار یگان‌های موشکی و پهپادی در مرزهای ایران /مقام بلندپایه ارتش: به تهدیدات پاسخ سریع می دهیم

سرلشکر صفوی ضمن بیان ویژگی‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد: انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب ها مقایسه کنید؛ انقلاب ما بی‌نظیر بود و رهبری امام خمینی (ره) در دفاع مقدس نیز بی‌نظیر است، ایشان چون تهدید دشمن بالاتر از توان نظامی ما بود، بیش از دو میلیون بسیجی و داوطلب را به میدان آوردند و معادلات را تغییر دادند.

فرمانده اسبق کل سپاه پاسداران عنوان کرد: جنگ تحمیلی باعث آوارگی بیش از سه میلیون نفر از خانه‌ها و شهر و روستا ها شده بود و این شرایط با مجاهدت‌های مردم و نیروهای مسلح کشورمان تغییر کرد. هدف ما بیان این مجاهدت ها و انتقال تجارب گرانقدر دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

وی افزود: این دو رخداد عظیم از مرزهای ایران بیرون رفت و تبدیل به فرهنگ مقاومت و جبهه مقاومت نه تنها در منطقه بلکه در آمریکای جنوبی شد که امروز آن‌ها مقابل آمریکا ایستاده‌اند؛ فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک جبهه مقاومت از غرب آسیا تا آمریکای جنوبی ایجاد کرده است.

سرلشکر صفوی اظهار کرد: در جنگ غزه، رژیم کودک کش صهیونسیتی بدون حمایت آمریکا حتی یک روز هم نمی توانست ادامه جنگ دهد. آمریکایی هایی که حقوق بشرشان تمام عالم را پر کرده بود، دیدید که قطع نامه را وتو کردند.

وی با اشاره به سخنی از بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: او تا به حال سه بار به رژیم صهیونسیتی سفر کرده، در اولین روز گفت، من رژیم غاصب صهیونیستی را در حال فروپاشی دیدم.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، ادامه داد: آمریکایی ها در رژیم غاصب صهیونیستی عهده‌دار فرماندهی سیاسی، رسانه ای شدند اما آنچه که می‌بینید رسوا شدن فرهنگ حقوق بشری آمریکایی است. رسانه های آمریکایی امروز پیروزی های جبهه مقاومت را نشان نمی دهند و هر آنچه رخ می دهد بالعکس نشان می دهند.

سرلشکر صفوی با بیان چند توصیه به پیشکسوتان، گفت: اول اینکه این نهضت های خاطره گویی را حتما مکتوب و به نسل فردا انتقال دهید، دوم اینکه این خاطره ها را تبدیل به فرهنگ کنید و به صورت فیلم و شعر و کتاب صوتی نشر دهید.

وی با تاکید بر اینکه ما باید در جنگ شناختی و فضای مجازی پیروز شویم، اظهار کرد: ما باید در فضای جنگ شناختی، پیروزی هشت سال دفاع مقدس را نشان دهیم.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پایان بیان خاطرات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را رمز موفقیت در تهاجم فرهنگی و رسانه‌ای دشمن دانست و خاطرنشان کرد: ما باید در عرصه فضای مجازی و جنگ شناختی و فرهنگی نیز مانند دفاع مقدس پیروز شویم که نهضت خاطره‌گویی و انتقال تجارب گرانقدر دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، یکی از ابزارهای ما در این میدان نبرد است.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1850408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =