۰ نفر
۲۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۹:۵۶

به نظر می‌رسد گوگل یک آزمایشگاه سری به نام گوگل- ایکس دارد که به اندازه سی.آی.ا ی محرمانه است! در این آزمایشگاه، پروژه‌های سخت‌افزاری آینده گوگل مانند آسانسورهای فضایی مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

بهنوش خرم‌روز: گوگل را می‌توان غول دنیای اینترنت نامید که با سرعت در حال پیشرفت و البته گسترش است. از قوی‌ترین موتور جستجوگر تا گوگل‌ارث و نقشه‌های آن گرفته تا کروم و آندروید. کسی چه می‌داند برنامه‌های آینده گوگل چیست. خود شما فکر می‌کنید اگر گوگل آزمایشگاهی برای محصولات آینده داشته باشد،‌ چه محصولاتی را در آن تولید و آزمایش می‌کند؟ فکر می‌کنید اسم چنین آزمایشگاهی چه باشد؟
دیسکاوری در مورد آزمایشگاه سری محصولات گوگل با نام گوگل- ایکس نوشته است که گوگل در آن محصولات ویژه‌ای را برای داشتن آسمانی آبی تولید و آزمایش می‌کند، محصولاتی مانند آسانسورهای فضایی، خودروهای بدون راننده و وسائل خانگی که به اینترنت وصل می‌شوند.
گفته می‌شود که آزمایشگاه گوگل- ایکس که به تازگی لو رفته است، در حد سی.آی.ای مرموز است، این جمله را یکی از افردی که با این پروژه آشنا است ‌بیان کرده است. وی در دو آزمایشگاه مجزا،‌ یکی از کالیفرنیا و دیگری در نقطه‌ای ذکر نشده در آمریکا کار کرده و نخواسته که نامش فاش شود.
رادنی بروکز، از اساتید علوم رایانه ام.آی..تی و هوش مصنوعی در این‌باره می‌گوید: «آن‌ها همین الان هم خیلی جلو هستند. گوگل یک شرکت معمولی نیست!»
علی‌رغم این‌که معمولا در گوگل می‌توان مهندسان نرم‌افزار فراوانی را پیدا کرد، این آزمایشگاه ‌پر از مهندسین روباتیک است. اما خیلی هم به دلتان صابون نزنید، آزمایش‌هایی که گوگل در این آزمایشگاه روی آن‌ها کار می‌کند را در آینده نزدیک نخواهید دید.
برای مثال، ‌آسانسور فضایی،‌ مفهومی است که فعلا بیشتر در فیلم‌های علمی- تخیلی پیدا می‌شود. البته ایده آن ساده است:‌ فقط باید راکت‌های گران‌قیمت، خطرناک و محدودی را که تا به حال برای چنین سفری بدان‌ها وابسته بودیم، کنار بگذاریم و با آسانسورهای فضایی به فضا برویم، ابزاری غول‌پیکر که می‌تواند هر چیزی و هر کسی را از کابلی بسیار عظیم بالا بکشد و به سکویی که در یک مکان مشخص در مدار زمین‌ثابت به دور زمین می‌چرخد، برساند. با این که تا به حال دانشمندان زیادی درباره آن صحبت و بحث کرده‌اند،‌ اما هنوز فقط یک ایده است. همچنین خودروهای روباتیک و وسائل خانه‌ای که با ایننرنت به هم وصل شوند، به این زودی‌ وارد زندگی ما نخواهند شد.
گوگل به طور رسمی هیچ نظری در مورد موقعیت این پروژه‌ها یا حتی وجود آزمایشگاه‌ گوگل- ایکس منتشر نکرده است.
 53272

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 185085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =