توئیتر و گوگلی پلی رفع فیلتر می شود؟

علی بهادری جهرمی گفت: تصمیم گیری در خصوص فعالیت پلتفرم های خارجی بر عهده کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز سه شنبه (۵ دی) در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره فیلترینگ، گفت: رویکرد دولت افزایش سرعت، کیفیت و آزادسازی شبکه های اجتماعی در چارچوب قانونی است تا هم حقوق مردم تامین شود و هم تکالیف اجرایی شود.

وی تصریح کرد: با همین رویکرد، رئیس جمهور دستور داد تا مرکز ملی فضای مجازی بازبینی در ضوابط و رویکردها انجام دهد. کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در قوه قضاییه هم مسئول محدودسازی است، ولی رویکرد دولت این است که جایی اگر تخلفی از قانون صورت می‌گیرد ، رویه خطا اصلاح شود، نه اینکه مسدودسازی شود.

وی ادامه داد: به پلتفرم های خارجی اعلام شده طبق روال فعالیت در کشورهای اروپایی اقدام کنند تا نماینده ای داشته باشند و امکان استیفای حقوق مردم وجود داشته باشد. انتظار مردم این است که اگر تخلفی صورت گرفت، امکان استیفای حقوق آنها وجود داشته باشد.وزیر ارتباطات درخواست رفع فیلتر گوگل‌پلی را داده است، اما کارگروه تعیین محتوای مجرمانه این کار را هنوز انجام نداده است.

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: روز گذشته رژیم صهیونسیتی اقدامی تروریستی علیه یکی از مستشاران ایرانی انجام داد، طبیعتا این اقدام در زمان و مکان مناسب پاسخ مناسبی دریافت خواهد کرد.

وی ادامه داد: ماهیت رژیم صهیونسیتی برای همه جهانیان روشن شده است و هرچه دست و پا بزنند سرپوشی بر این شکست تاریخی‌شان نمی‌توانند بگذارند.

وزارت نیرو برای افزایش ده هزار مگاواتی از منابع تجدید پذیر برنامه ریزی کرده است

وی در ادامه ضمن تسلیت وفات حضرت ام البنین(س)، افزود: در بازدید میدانی رئیس جمهور از وزارت نیرو یکی از طرح هایی که آغاز شد اجرای طرح احداث ۴ هزار مگاوات برق خورشیدی بود که عملا با نهایی شدن این طرح تولید انرژی خورشیدی‌ از حدود ۱۱۰۰ مگاوات به حدود پنج هزار و صد مگاوات رسید.

بهادری تصریح کرد: وزارت نیرو برای افزایش ده هزار مگاواتی از منابع تجدید پذیر برنامه ریزی کرده است. در دولت مردمی ۸۸۰۰ مگاوات ظرفیت جدید وارد مدار شده است، ۸۵ درصد انرژی های جدیدی که در سال ۱۴۰۲ در حوزه برق تامین شده است، به حوزه تولید اختصاص یافته است.

ظرف یک سال ۱۰۰ هزار خودروی برقی وارد ناوگان عمومی می‌شود

علی بهادری جهرمی تصریح کرد: در حوزه خودروها و موتورسیکلت ها باید به سمت برقی سازی برویم.

وی گفت: در حوزه مصرف انرژی باید بتوانیم اولا مدیریت داشته و دوما صرفه‌جویی داشته باشیم. هر چقدر بیشتر صرفه جویی انرژی داشته باشیم مصرف برق و سوخت نیز کاهش می یابد.

حکم تخلف گسترده بهمن‌خودرو توسط سازمان تعزیرات صادر شده است

علی بهادری جهرمی با بیان اینکه حکم تخلف گسترده بهمن‌خودرو توسط سازمان تعزیرات صادر شده است، گفت: بعد از طی روال های قانونی که قانون برای نهایی شدن و قابلیت اجرایی شدن حکم پیش بینی کرده، در مسیر اجرای احکام قرار می گیرد.

در حال تکمیل...

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1853123

برچسب‌ها