نقشه اسرائیل‌ برای ایران و درخواست برای ساماندهی کولبرها از تریبون نماز جمعه/ موضوع دشمن بالا و پایین شدن روسری نیست

پرداختن به مسائلی نظیر حجاب، انتخابات، وضعیت مردم غزه، پرهیز از ثروت اندوزی، واقعه ۹ دی ماه و ساماندهی وضعیت کولبرها از جمله محورهای امروز نماز جمعه شهرهای اراک، همدان، سنندج و تبریز بود.

حجت الاسلام احمد مطهری‌اصل، امام جمعه تبریز امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز با اشاره بر روز جهانی مقاومت اظهار کرد: آنهایی که می‌گویند ما آنجا چیکار می‌کنیم و ایران چه کاری در لبنان، سوریه و عراق و غیره دارد، این دسته از افراد اگر کمی مطالعه داشته باشند جواب خود را می‌گیرند.

به گزارش فارس وی با بیان اینکه رژیم غاصب در حال کشتن نوزاد در قنداق است، در حال کشتن بچه بیسکویت به دست است، گفت: اینها برای ما نقشه دارند و اگر کارشان در عراق، سوریه و لبنان تمام شود، سراغ ما می‌آیند.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: دولت‌های حامی رژیم صهیونیستی در حال حمایت و دفاع از این کودک‌کشی هستند.

وی با اشاره بر اینکه حضرت امام رحمت الله فرمودند اینها با ما دشمن نیستند اینها با اسلام دشمنی دارند، گفت: حضور در آفریقا، یمن، عراق، سوریه و … گواه بر این حرف است، اسلام در حال گسترش است و این لرزه بر اندام دشمنان و ناآرامی ساکنان حیفا شده است که اینگونه دیوانه‌وار در حال کشت و کشتار هستند.

دشمن روزهای آخرش را در حال سپری کردن است

مطهری‌اصل بیان داشت: همه این کارها نوید یک طلوع است و نشانگر این است که دشمن روزهای آخرش را در حال سپری کردن است.

وی در اعلام مناسبت‌های هفته گفت: شروع دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت، آغاز سال میلادی، سالروز رحلت علامه مصباح یزدی، ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، شهادت سردار سلیمانی از جمله مناسبت‌های هفته پیش رو است.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه در مورد حضرت زهرا(س) صحبت کردن کار دشواری است و به عبارتی ما کجا و ایشان کجا؛ ادامه داد: فاطمه زهرا(س) شخصی است که پیامبراکرم(ص) فرمودند تو جان منی، فاطمه زهرا(س) مادر ۱۱ امام است، او کوثر بود، فرشته در لباس انسان است. در تمام کتاب‌های آسمانی و مهم دنیا اسم‌اش آمده است.

وی بیان داشت: حضرت محمد(س) فرمودند که دخترم فاطمه(س) خودت برای قیامت و آخرت‌ات تلاش کن من برای تو آنجا کاری نمی‌توانم بکنم.

وی خاطرنشان کرد: ولادت حضرت زهرا(س) روز مادر است؛ امروزه برخی گلایه‌ها از عفاف و حجاب زنان در جامعه وجود دارد که اولا زنان خودشان می‌دانند که هم انقلاب به زنان و هم زنان به انقلاب خدمت کرده است.

مطهری‌اصل ادامه داد: زنان در رژیم قبلی یک عروسک برای طماع بود ولی انقلاب کاری کرد تا با حفظ عفت زن، روی صحنه بیایند؛ الآن بیش از ۹۰ درصد زنان سواد دارند، در سیاست حضور دارند در جامعه هستند.

قطعا اگر صبر و تحمل زنان نبود انقلاب پیروز نمی‌شد

وی افزود: قطعا اگر صبر وتحمل زنان نبود انقلاب پیروز نمی‌شد اگر پشتیبانی آنها نبود در دفاع مقدس شکست خورده بودیم.

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه تاریخ گواه بر آن است که پیامبران و ائمه اطهار(ع) با زنان به خوبی رفتار می‌کردند، گفت: انقلاب اسلامی ایران عزت به زن داده است و باعث رشد آنها شده است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل فراگیر شدن خبر فوت یک دختر این بود که او یک زن بود و در ایران به خانم‌ها توجه زیادی می‌شود، گفت: همه دفاع کردیم از آن زن! ولی بعضی نماینده‌ها و هم لباس‌های ما حرف‌های افراطی زدند که به انقلاب خدشه وارد می‌کرد.

دشمن بدنبال ایجاد دوگانگی است

خطیب نماز این هفته جمعه تبریز ادامه داد: مردان ما غیرت دارند، زنان حرف‌های ما را تبیین کنند و به آن دسته افراد که عفاف را رعایت نمی‌کنند بگویند که دشمن می‌خواهد دوگانگی از طریق زنان ایجاد کنند و کاری کنند عده‌ای بگویند این چه وضع حجاب است و عده‌ای هم بگویند به شما ربطی ندارد.

زنان در کشور ما عامل وحدت هستند

وی تصریح کرد: زنان در کشور ما عامل وحدت بوده و هستند و دشمن درصد نابودی آن است.

مطهری‌اصل خاطرنشان کرد: موضوع دشمن بالا و پایین شدن روسری روی سر نیست بلکه هدف اصلی این است تا خانواده‌ای تشکیل نشود، بچه‌ای به دنیا نیاید.

وی در بخش عبادی خطبه‌ها با بیان اینکه تقوای الهی یعنی مراعات حدود الهی، گفت: انسان مومن موظف به رعایت احکام و تقوای الهی است.

مطهری‌اصل با اشاره به اینکه در قوم حضرت موسی(ع) حوادث مختلفی اتفاق افتاده است و قرآن به آن اشاره کرده است، گفت: برخی‌ها معتقدند که علت اینکه قرآن بسیار به اتفاقات زمان حضرت موسی اشاره کرده است به خاطر این است که این اتفاقات برای مسلمانان هم اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: قارون فردی بود که ثروت زیادی داشت؛ ثروت قارون به قدری زیاد بود که خداوند فرمودند که فقط ۴۰ نفر کلید خزائن او را برمی‌داشت.

خطیب نماز جمعه تبریز افزود: ثروت زیاد منجر به ایجاد غرور قارون شده بود و عملا با کسی احترام نمی‌گذاشت. در این میان مومنین به قارون گفتند که چرا برای این ثروت متکبر شده‌ای؟ اینقدر شادمان نباش زیرا خداوند از آن کسانی که از حد و حدود خود خارج شوند خوشش نمی‌آید.

وی گفت: مومنان به قارون همچنان گفتند که این ثروت را خدا به تو داده است پس برای آخرت خود هزینه کن؛ همواره نصیب خود از این دنیا را هم ترک نکن و آنچنانی که خداوند با تو این میزان ثروت احسان کرده است تو هم آن را برای دیگران هزینه کن.

امام جمعه موقت تبریز بیان داشت: هرکسی به میزان توان خود باید از ثروت خود کمک کند؛ بهشت بعضی‌ها با نماز شب است و برای بعضی‌ها زیارت و بعضی‌ها انفاق از ثروت خود است.

ثروتمند اگر بهشت و آخرت می‌خواهد باید انفاق کند

وی متذکر شد: ثروتمند اگر بهشت و آخرت می‌خواهد باید انفاق کند.

مطهری‌اصل یادآور شد: از امیرالمومنین(ع) نقل شده است که خداوند چند چیز به ما داده است که با وقتش برای آخرت استفاده کنیم وگرنه فرصت را از دست خواهیم داد که این موارد سلامتی، قوت، فراغ بال، جوانی است.

دشمنان از نقشه‌های خود دست نمی‌کشند

همچنین ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع شهر سنندج اظهار کرد: هیچ وقت دشمنان دست از نقشه‌های خود دست نمی‌کشند رسانه‌های دشمن همواره در تلاش هستند که دین اسلام را که دینی سراسر رحمت است، خشن نشان دهند و امنیت جامعه اسلامی را مخدوش کنند.

ماموستا رستمی با اشاره به اینکه تمام تلاش دشمنان گمراه کردن جوانان و سوق دادن آنها به سمت اعتیاد است، گفت: ایجاد ظرفیت‌های لازم برای ایجاد اشتغال جوانان و رفع بیکاری، رونق اقتصاد، حمایت از تولید نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کنند.

به گزارش فارس وی اضافه کرد: امروز دشمن با تمام ظرفیت از طریق فضای مجازی جوانان و جامعه اسلامی را به سمت تباهی بکشد لذا باید تلاش کنیم فضای سمی مجازی را به بستری برای پیشرفت در حوزه‌های مختلف تبدیل کنیم.

امام جمعه سنندج عنوان کرد: دشمنان از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نقشه‌های مختلفی را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی طراحی و اجرا کرده‌اند اما همواره به واسطه بیداری و بصیرت ملت ناکام مانده و راه به جایی نبرده‌اند.

ماموستا رستمی اضافه کرد: کشور ما توطئه‌هایی را پشت سر گذاشته که هر کدام از آنها می‌توانست نظامی را نابود کند اما بصیرت و حضور در صحنه ملت موجب شده که نه تنها نقشه‌های دشمنان نقش برآب شود بلکه پله‌های پیشرفت و توسعه را روز به روز با سرعت طی کنیم.

وی با بیان اینکه رشادت‌ها، بصیرت و حضور همیشه در عرصه ملت مسوولیت مسوولین را در حوزه خدمت سنگین‌تر کرده است، گفت: دولت باید تمام قدرت خود را برای خدمت به این ملت بکار گیرد و با برنامه‌ریزی مناسب زمینه رفع مشکلات به ویژه تنگناهای اقتصادی را فراهم سازد.

امام جمعه سنندج در ادامه با تبریک روز حفاظت هواپیمایی عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مردمی‌ترین نهادهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در طول سال‏های پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات و ایثارگری‏‌های قابل‌توجهی در عرصه‌های مختلف داشته است.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: در نخستین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان قسم خورده نظام به منظور فشار مضاعف بر نظام نوپای ایران اسلامی اقدام به ربایش چندین فروند هواپیمای فاقد گارد امنیت پرواز کردند، در چنین شرایطی با توجه به وظیفه ذاتی سپاه پاسداران که پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بود، این ماموریت حساس و خطیر نیز با تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی در ۵ دیماه ۱۳۶۳ با فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به این نهاد انقلابی واگذار شد.

به گفته وی، با گذشت بیش از ۳۰ سال از تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی تاکنون هیچ هواپیماربایی موفقی پس از حضور سپاه در ناوگان حمل و نقل هوایی انجام نشده است.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه امروز پروازهای ایران در اوج امنیت است، گفت: امروز آسمان ایران مسیری امن برای عبور و مرور هواپیماهای سایر کشورهای جهان است که این به برکت تلاش و ایثارگری زحمت‌کشان حوزه تامین امنیت در کشور است.

ماموستا رستمی در ادامه با تبریک آغاز سال میلادی جدید، گفت: تمام پیامبران الهی برای ایجاد امنیت و آرامش جامعه بشریت فرستاده شده‌اند اما امروز شاهد هستیم که انسان‌های بی‌گناه در نقاط مختلف جهان از جمله غزه و فلسطین به دست اسرائیلی‌ها کشته و زخمی می‌شوند و جامعه بین‌المللی در برابر این همه ظلم و ستم سکوت کرده است.

وی تصریح کرد: بیش از ۵۴ هزار نفر از مردم غزه و فلسطین به واسطه ظلمی که رژیم اسرائیل به آنها روا داشته زخمی و ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر به شهادت رسیده‌اند که سکوت در برابر این کشت و کشتار بی‌رحمانه واقعا جایز نیست.

امام جمعه سنندج در ادامه از مسوولان استان خواست توان خود را در مسیر خدمت به کار گیرند و به صورت جدی با گران‌فروشی و احتکار مبارزه کنند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه افرادی که اقدام به احتکار کالاهای اساسی مردم می‌کنند و در زمان خاص با افزایش قیمت آنها را به نفع خود می‌فروشند فردای قیامت نزد خداوند روسیاه خواهند بود، گفت: خداوند هرآنچه از نیک و بدی که انسان انجام می دهد را در روز قیامت رسیدگی و برای همه آنها پاداش و جزا در نظر گرفته است.

وی اضافه کرد: مسوولیت‌ها امانت الهی هستند و خدمت به خلق بهترین راهکار برای حفظ این امانت است، هیچ مسوول و نماینده مجلس حق ندارد برای حفظ جایگاه و منافع خود مردم را نادیده بگیرد.

وی از تلاش مسوولان در راستای بازگشایی معابر کولبری تقدیر کرد و گفت: معتقدیم قاچاق ضد توسعه و آبادانی است، اما فعالیت کولبران تنها به واسطه امرار

معاش است و بازگشایی این معابر می‌تواند به اقتصاد و زندگی مرزنشینان کمک کند.

وی اضافه کرد: باید بین کولبری و قاچاق‌های سازمان یافته و قاچاق کالاهایی که به امنیت و سلامت مردم و کشور ضربه وارد می‌کنند تفاوت قائل باشیم معتقدیم باید به شدت با قاچاق مواد مخدر و سلاح و غیره مقابله شود.

سیاست‌ها زنان را تبدیل به بازیچه کردند

علاوه بر این حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی جمعه ۸ دی در خطبه‌های نمازجمعه شهر همدان، اظهار کرد: وقتی سیاست‌ها زنان را تبدیل به بازیچه کرده و خانواده و زن را ابزاری برای شهوت پرستان کند به طوریکه در جامعه خانواده سست شود و نگاه ابزرای به زن باشد، این از منظر قرآن کریم عذاب است به طوریکه در تمدن غربی حقوقی را برای زنان مطرح کردند اما سوال این است که در برابر این حقوقی که از چند قرن گذشته در پی جریان فمنیست و تمدن نوین در نظر گرفته شده چه بلایی را برسر جامعه زنان آورده است؟خاصیت مدرنیته قطع پیوند خانوادگی و خویشاوندی و تضعیف و کمرنگ کردن آن است، تمدن غربی مودت، عشق، علاقه و محبت را فدا کرده و بستر خانواده را ضعیف کرده است.

وی با بیان اینکه تمدن غربی بستر تربیت کودک را از بین برده است، مطرح کرد: در سیاست های لیبرالی فرزند مانع رشد مادی خانواده قلمداد می شود و با فرزندآوری مخالفت می کنند، در این تمدن می گویند به جای وقت گذاشتن برای پرورش یک انسان دیگر به خودت بیندیش و اگر فرزند مشروع داری آن را به مهدکودک و شرکت های نگهداری از کودکان بفرست تا وقتت را صرف پیشرفت و آسایش خویش کنید.

در غرب به زنان نگاه ابزاری می شود

امام‌ جمعه همدان افزود: در سوره بقره یکی از نعمت هایی که با بنی اسرائیل صحبت می کند، نجات این قوم از دست فرعون می داند که در قرآن کریم می گوید خدا برشما منت گذاشت و از دست فرعون و اقوامش نجات داد، فرعون شما بنی اسرائیل را در عذاب خودش قرار داده بود، یکی از آن عذاب ها کشتن پسران و زنده نگهداشتن زنان بود به طوریکه علامه طباطبایی در کتاب المیزان مسأله‌ عذاب را این گونه بیان می کند که زنان را زنده نگه میداشتند چراکه بنای استثمار داشتند و حیا را از آنها می گرفتند و زنان بنی اسرائیل ابزاری برای شهوت‌رانی بودند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در مدرنیته برای پر کردن جای خالی فرزند از حیوانات خانگی نگهداری می کنند، خاطرنشان کرد: سیاست قرآن کریم این دیدگاه مدرنیته را عذاب الهی می داند چراکه فرزند نعمتی است که پدر و مادر از آن بهره مند می شوند تا عشق و مودت در خانواده جاری شود، در غرب به زنان نگاه ابزاری می شود به طوریکه امروز این تفکر تبدیل به روشنفکری شده و یکی از دانشمندان غربی می گوید خدا در غرب مرده به طوریکه انسان تبدیل به یک موجود لذت‌جو شده است و فرزند هم مانع لذتش شناخته می شود.

شعبانی‌موثقی تصریح کرد: وقتی خدا در جامعه حذف شود دیگر مرد به همسرش تعهدی ندارد و دلیلی برای فرزندآوری نمی بیند به گونه ای که آن را عذاب و زحمت قلمداد می کند و این مذهب است که خانه و خانواده را نگهداری می کند به طوریکه در اسلام خانواده مقدس ترین بنیان شناخته می شود و این خدا است که توصیه می کند زنان باید عفت و حیای جامعه بوده و از شهوت فرعون پرستان دور باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یادآور شد: این گفتمان انقلاب اسلامی است که زن را ریحانه، مربی، مادر و فعال جامعه می داند، انقلاب اسلامی زنان را عزیز و نفوذناپذیر می‌داند یعنی فردی که اجازه نمی دهد نامحرم وارد حریم شخصیش شود و بستر تربیتی را برای فرزندانش فراهم می کند.

دشمن می‌خواهد عفت را از جامعه بگیرد

وی اضافه کرد: در سوره تحریم خدا به مؤمنین می گوید دو زن را به عنوان نمونه مطرح می کنم؛ یکی آسیه که مقاومت کرد و در شرایطی که شوهرش خود را خدا قلمداد می کرد به اعتقاداتش پایبند ماند و قرآن آسیه را به عنوان یک زن نمونه برای مردان مثال می زند.

شعبانی‌موثقی با بیان اینکه امروز دشمن می خواهد عفت را از جامعه بگیرد، تأکید کرد: حرف علما رفع مشکلات معیشتی مردم است به طوریکه در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی تأکید بر رفع مشکلات مردم بود و در این راستا طرح جامع همدان مصوب شده که می تواند در رفع مشکل مسکن مؤثر باشد.

وی در پایان توضیح داد: ضمن تسلیت شهادت معلم قرآن بازار همدان، به افراد برجسته ای همچون ایشان نیاز دارد و ایشان از افرادی بودند که به فقه اسلامی در بازار بسیار توجه داشتند.

کشیش‌های کاتولیک مسیحیت نتوانستند حق زنان را در جامعه مستقر کنند

در ادامه حجت الاسلام قاسم عبدالهی، ۸ دی ماه در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به ولادت حضرت عیسی(ع)، وفات حضرت ام‌البنین(س)، ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و ولادت امام خمینی(ره) گفت: سالروز ولادت حضرت زهرا(س) بعد از انقلاب اسلامی، روز مادر و روز زن نام گرفت.

وی با بیان اینکه بحث زنان یکی از مباحث مهمی است که در طول تاریخ همواره مورد مناقشه بوده است تصریح کرد: بعد از انقلاب فرانسه و بدنبال فشاری زیادی که کلیسا به زنان وارد کرد، جریان فمینیستی به وسیله افرادی که با مذهب عناد داشتند احکام نادرست جامعه عقب مانده غرب درباره زنان به راه افتاد.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت اراک افزود: کشیش‌های کاتولیک مسیحیت نتوانستند حق زنان را در جامعه مستقر کنند. ظلمی که در آن زمان جامعه غرب به زنان تحمیل می‌کرد ارتباطی با دین و مذهب ندارد و فقط افکار پوسیده سنتی بود که در جوامع غربی شکل گرفته بود. معاندین این موضوعات را به دین ربط دادند و فرار از دین را در بین زنان غربی ترویج کردند.

وی ادامه داد: فیلسوفان عقب مانده غربی در آن زمان دو راهکار ارائه کردند. بکی اینکه باید کانون خانواده‌ها از بین برود و دیگری اینکه زنان کاملا آزاد گذاشته شوند و حجاب و پوشش زنان کاملا از بین برود.

غرب به دنبال ایجاد دشمنی میان زن و مرد است

عبدالهی با اشاره به انقلاب صنعتی نیز اظهار کرد: بعد از انقلاب صنعتی که علیه سرمایه داران بود غربی‌ها به این نتیجه رسیدند که نیروی انسانی کارخانه‌ها هزینه‌ای نباید داشته باشد و گفتند بهترین راهکار این است که زنان را به کارخانه‌ها بکشانیم و با دستمزدهای ناچیز آنها را وادار به کار کردن کنیم.

امام جمعه موقت اراک با بیان اینکه امروزه شعار غربی‌ها این است که زن به مرد برتری داشته باشد گفت: آنها می‌خواهند با این شعار، دشمنی بین زن و مرد ایجاد کنند.

وی افزود: معاندین ابتدا دین را تحریف کردند و بعد در کشورهای اسلامی مثل ترکیه با آتاتورک شرط کردند که رسمیت جمهوری شما را در حالتی می‌پذیریم که احکام اسلامی را کنار بگذارید. در زمان رضاخان نیز احکام فمینیستی را به جامعه ایران کشاندند که روحانیت به شدت با این موضوع مقابله کردند.

عبدالهی با بیان اینکه دشمن تقابل زنان علیه اسلام را ایجاد کرده است گفت: در قرآن کریم آمده است که شما را با نفس واحده که همان حقیقت و روح انسانی است خلق کرده‌ایم یعنی تفاوتی بین زن و مرد از لحاظ حقیقت و روح قائل نیستیم اما مأموریت‌ها و وظایف مختلفی را با توجه به جسم و روحیات زن و مرد مشخص کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سوره نسا به برابری زن و مرد اشاره شده است تصریح کرد: مسئولیت اصلی فرزندآوری با مادر است و مرد وظیفه دارد که برای اینکه روح و جسم زن آسوده باشد در خدمت فرزندآوری زن باشد.

امام جمعه موقت اراک افزود: ‌شرح وظایف زنان و مردان توسط آیات قرآن و روایات معصومین به ما گفته شده است.

وی با اشاره به سالروز ارتحال مصباح یزدی، شهادت سردار قاسم سلیمانی و حماسه ۹ دی گفت: بعد از ناآرامی‌های سال ۸۸ که خیلی‌ها تلاش کردند انقلاب اسلامی را به چالش بکشند مردم با راهنمایی‌های رهبر انقلاب فتنه دشمن را خنثی کردند.

عبدالهی با بیان اینکه امت و امام انقلاب دو رکن اصلی انقلاب اسلامی است اظهار کرد: تمام فتنه‌های منافقین و ضد انقلاب و جنگ تحمیلی با حضور به موقع مردم در صحنه و گوش فرا دادن به فرامین رهبر انقلاب خنثی شد و دشمنان نتوانستند به اهداف خود برسند و جامعه را به انحراف بکشند.

امام جمعه موقت اراک اضافه کرد: سخنان رهبر انقلاب در ۹ دی ۸۸ یکبار دیگر ملت و انقلاب را زنده کرد و به یکباره تمام فتنه‌ها نابود گشت. مقام معظم رهبری یک سیاست‌مدار تحلیلگر، عالم، حکیم مجرب است که در عالم نظیر ندارد. اگر در این سالها انحرافی ایجاد شده است به خاطر این بود که افراد به تذکرات رهبر انقلاب توجهی نکردند.

وی با بیان اینکه تخریب پایگاه فکری و معنوی مردم گناهی غیر قابل جبران است گفت: نقدها باید عالمانه و منصفانه باشد و طوری باشد که معنویت و فکر و دین و آرامش جامعه بهم نریزد. روشنگری‌های مقام معظم رهبری و پرورش افرادی مانند شهید سلیمانی‌ها باعث شده کل جامعه استکباری دنیا با بحران مواجه شود.

عبدالهی در رابطه با انتخابات نیز تصریح کرد: باید مشارکت، امنیت و اقتدار انتخابات به بهترین شکل باشد. افراد تحول خواه، احزاب و گروه‌هایی که نگران انقلاب و جمهوریت هستند باید از این موقعیت استفاده کنند. جمهوریت مگر غیر از داشتن انتخاباتی آزاد برای انتخاب مسئولین کشور است؟

وی افزود: احزاب و گروه‌های انقلابی و قانونی استان اگر خواهان تحول هستید و دلتان به حال مردم و اقتصاد و فرهنگ می‌سوزد وارد گود انتخابات شوید و انتخاب اصلح را برای مردم تبیین کنید تا در انتخاب خود کوتاهی نکنند و امیدوار به آینده کشور باشند.

عبدالهی با انتقاد از برخی کوتاهی‌های مجلس در نظارت بر قوانین گفت: مجلس در برخی مواقع کوتاهی کرده و به دنبال نظارت بر قوانینی که مصوب کرده نیست. چرا نماینده مجلس وسط جلسه تصویب برنامه هفتم توسعه به فکر تبلیغات برای انتخابات است؟ افراد اصلح باید در مجلس باشند و همراه مردم و مشکلات مردم باشند.

وی با تاکید بر برگزاری بیشتر کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها افزود: انتخابات را نباید قومی و قبیله‌ای کنیم و از ظرفیت‌های اماکن عمومی و صدا و سیما برای مشارکت بیشتر باید استفاده کنیم. اگر می‌خواهیم به جامعه امید تزریق کنیم و سیاست انقلابی و اقتصادی سالم داشته باشیم باید در انتخابات مشارکت داشته باشیم.

۲۱۹۲۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1854300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =