درخواست سیدمحمد خاتمی از رهبری چه بود؟/ محسن رضایی گفت هنوز تصمیم نگرفته در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند/ بازخوانی خاطرات آیت‌الله هاشمی

شرق نوشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی ششم دی سال ۷۹ در مورد دیدار با رهبری، محسن رضایی و اخبار بین‌الملل نوشته‌ است.

متن کامل خاطرات اکبر هاشمی رفسنجانی را می‌خوانید.

پیش از ظهر آقای [محسن] رضایی، [دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام] آمد. در مورد ترتیب در دستور قراردادن مصوبات برگشت شده مجلس از شورای نگهبان،کسب تکلیف کرد و گفت، هنوز تصمیم نگرفته در انتخابات [ریاست‌جمهوری] شرکت کند و از اینکه شایع شده که به خواست دوم خردادی‌ها، درصدد نامزدشدن است، ناراحت است.

عصر به دفتر رهبری رفتم. افطار میهمان ایشان بودم. گفتند، آقای خاتمی،[رئیس‌جمهور]، بعد از حمله به افراطیون چپ در دانشگاه، از ایشان خواسته که متقابلاً به افراطیون راست اخطار بدهند که جواب مساعدی نگرفته است. قبلاً آقای حسین مرعشی گفته بود که آقای خاتمی، در جلسه مشاوران حلقه‌اولی خود، از این جواب رهبری اظهار ناراحتی‌ کرده و تردیدش در نامزدشدن بیشتر شده است. در مورد خاطرات آیت‌الله منتظری و دادگاه‌ها و مشکلات جامعه هم صحبت‌کردیم. احساس کمر درد دارند و گفتند، اگر شدید شود، ممکن است، فردا نتوانند به نماز عید فطر بروند و از من خواستند، آمادگی داشته باشم که درصورت عدم حضور، نماز عید را اقامه کنم. از خطبه اول نماز جمعه گذشته من، تمجید کردند و گفتند، مطالب مهمی داشت.

در چین، در اثر یک آتش‌سوزی کم‌سابقه، بیش از ۳۰۰ نفرکشته شده‌اند و در استرالیا، با غرق‌شدن دو قایق، صحبت از تلف‌شدن ۱۵۰ ایرانی مهاجر است. در ترکیه، قانون عفو عمومی زندانیان، تصویب نشده و اعتصاب غذای طولانی زندانیان ادامه دارد.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1853705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =