مهر نوشت:

انزجار ائمه جمعه سوریه از همسویی اتحادیه عرب با غرب،درخواست مخالفان برای دخالت نظامی ترکیه،کشته شدن چند نیروهای امنیتی به دست گروههای مسلح و تکذیب اخبار رسانه های عربی از مهمترین تحولات سوریه است.

به گزارش روزنامه القدس العربی، "ریاض الشفقه" عضو گروه اخوان المسلمین سوریه مدعی شد: ملت سوریه به دخالت ترکیه در سوریه بیشتر از غرب مایل است. ما به ترکیه نیاز داریم، زیرا آن همسایه ماست.

وی ادامه داد: نظام بین المللی تصمیم به انزوای سوریه از طریق اخراج سفیران این کشور و احضار سفرای خود در دمشق گرفته است که با این اقدام نظام سوریه به سرعت سرنگون می شود.

این در حالی است که تشکل موسوم به شورای ملی انتقالی سوریه که مورد حمایت ترکیه، بیشتر رژیمهای عربی و غربی ها است، از ترکیه خواسته است که برای حمایت از غیرنظامیان در طول مرزهای دو کشور منطقه پرواز ممنوعه برقرار کند.

از سوی دیگر "محمود جبریل" رئیس دفتر اجرایی سابق شورای انتقالی لیبی گفت: پایان دوره "معمر قذافی" رهبر لیبی باید درس عبرتی برای حکام عرب باشد، چرا که تاریخ به دست مردم نوشته می شود و حکام نمی توانند تاریخ را رقم بزنند.

خبر دیگر اینکه گروههای مسلح در استان "حماه" دو نفر از نیروهای امنیتی سوریه را کشتند و یک نفر را زخمی کردند در استان "درعا" نیز یک نیروی امنیتی زخمی شد.

در درعا همچنین یک تله انفجاری خنثی و دو نفر از نیروهای امنیتی از دست گروههای مسلح آزاد شدند و یک فرد مسلح دستگیر شد.در استان "ادلب" 10 تروریست دستگیر شدند و برخی دیگر فرار کردند.

خبر دیگر منابع وابسته به حکومت سوریه اخبار رسانه های مغرض درباره تظاهرات در مناطق "القابون" و"القدم عسالی" دمشق پس از نماز جمعه و نیز حمله نیروهای امنیتی به مردم در ادلب، حماه و حومه دمشق را تکذیب کردند.

از سوی دیگر خطیبان جمعه سوریه با ابراز انزجار از تصمیمات اتحادیه عرب درباره سوریه، آن را همسویی آشکار با دخالتهای خارجی دانستند.

خبر دیگر اینکه "نبیل العربی" دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد:  نامه ای از "ولید المعلم" وزیر خارجه سوریه درباره ضرورت ایجاد اصلاحات درباره ماموریت ناظران این اتحادیه در سوریه دریافت کرده ایم که این اصلاحات در حال بررسی است.51261

کد خبر 185493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =